• Podziękowanie

Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. J. Twardowskiego składa serdeczne podziękowania pani Karolinie Pill – Sowie przewodniczącej Rady Rodziców, za obdarowanie nas przepiękną choinką. Okazałe drzewko wspaniale prezentuje się na szkolnym korytarzu i znakomicie  się komponuje z szopką bożonarodzeniową. Pięknie ozdobiona, pachnąca lasem choinka, wprowadza nas w radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia.

• Bożonarodzeniowe tradycje i zapach świąt.

W dniu 18 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia oraz historii związanej z ozdabianiem choinki.

W praktycznej części zajęć, dzieci miały okazję samodzielnie wykonać ozdobę choinkową z pomarańczy i goździków. Choinka, piękne zapachy i przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim zwiedzającym i uczestnikom warsztatów.

Teraz z niecierpliwością czekamy na święta.

Życzymy wszystkim, aby rodzinne spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, a choinka cieszyła pięknymi dekoracjami i prezentami.

M. Szpunar, B.Nitkiewicz i A. Musiał

• „Magia Świąt”

W dniach 11 – 13 XII uczniowie klas II a, II b i II c uczestniczyli w zajęciach i zabawach pod hasłem „Magia Świąt” organizowanych w MBP w Łańcucie.
        • „Podstawowa Szkoła Roku 2024”. Czy 1. miejsce będzie nasze?

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, jak również Absolwenci oraz Emerytowani Pracownicy i Przyjaciele Szkoły,

już tak niewiele dzieli nas od 1. miejsca w plebiscycie szkół, dlatego też zachęcamy do głosowania. Czy uda nam się sięgnąć szczytu i na nim pozostać?- zależy to tylko od nas!

Głosowanie jest darmowe i trwa od 15 listopada 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku. Pierwszy głos trzeba zaakceptować na e-mail. Głosować można co 12 godzin.

Nagrodą dla trzech najlepszych szkół w danym województwie jest znak jakości „Podstawowa Szkoła Roku 2024” oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

Bezpośredni link do głosowania na Szkołę Podstawową Nr 2 w Łańcucie to: https://waszaedukacja.pl/szkola-roku/glosuj/35659

• Fundacja Małych stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych

Fundacja Małych stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych "Paczuszka dla Maluszka" dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci w całej Polsce.

Akcja trwa do 17 grudnia 2023r. Dary prosimy składać do kartonu przy sekretariacie.

W paczuszce przekazujemy środki higieny osobistej (żele pod prysznic, proszki do prania, gąbki do mycia, pasty do zębów, dezodoranty dla chłopców/dziewcząt, szampony, chusteczki nawilżające i zwykłe, kordonki, nici do wyszywania, słodycze.

• SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY!

Uczeń klasy III b – Wojciech Sikorski otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Plastycznym „Rodzina Ulmów” na projekt znaczka pocztowego.

W dniu 16 listopada 2023 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Historyczno-Plastyczny „Rodzina Ulmów” pod honorowym patronatem Poczty Polskiej         i Burmistrza Miasta Jarosławia.

Celem konkursu było zaprojektowanie znaczka pocztowego, upamiętniającego błogosławioną Rodzinę Ulmów    z Markowej. Do konkursu przystąpiło 75 szkół z województwa podkarpackiego. Spośród 198 nadesłanych prac komisja wyłoniła 6-ciu laureatów w 2 kategoriach: klasy 0-3 i klasy 4-8, przyznała 10 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych znalazł się ucz naszej szkoły Wojciech Sikorski z klasy III b.

Prace nagrodzonych uczniów zostaną wydane w formie znaczków i kartek pocztowych przez Pocztę Polską.

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Małgorzata Szpunar

• Święto Biblioteki Szkolnej 2023 - klasy IV-VIII

Klasy IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do ulubionej lektury”. Pod kierunkiem pani Barbary Hoły uczniowie wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami, wykazując się pomysłowością, kreatywnością, talentem artystycznym.
        • Uczniowie klas I – III na spektaklu teatralnym.

Dnia 8 grudnia 2023 roku uczniowie klas I – III mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłym spektaklu teatralnym pt. "Doktor i jego zwierzęta" wystawianym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Przedstawienie, oparte na klasycznym dziele literatury, wzbogacone zostało o nowoczesne elementy i interakcję z widzami, co uczyniło je niezapomnianym przeżyciem.

Aktorzy doskonale oddawali cechy charakteru i osobowości występujących postaci. Wyraziste kostiumy i scenografia dodatkowo wprowadzały dzieci w magiczny świat. Był to nie tylko spektakl teatralny, ale także interaktywna przygoda i miejsce, gdzie sztuka łączy się z edukacją i wychowaniem.

Świetnie zrealizowane przedstawienie na długo pozostanie w pamięci młodych widzów.