REKRUTACJA DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2023/2024

DRODZY RODZICE!

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

KARTY ZGŁOSZENIOWE MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY SZKOŁY, WYDRUKOWAĆ I ZŁOŻYĆ W SEKRETARIACIE.

KARTY DOSTĘPNE SĄ RÓWNIEŻ W SEKRETARIACIE.

KARTY NALEŻY ZŁOŻYĆ DO 30 KWIETNIA 2023r.

OSOBY, KTÓRE ZŁOŻĄ KARTY PO TERMINIE BĘDĄ WPISYWANE NA LISTĘ REZERWOWYCH.

PROSZĘ TEŻ SKŁADAĆ KARTY ZGŁOSZENIOWE DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ DO 30 KWIETNIA 2023 r.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W minionym tygodniu, z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w językowych zmaganiach.

Czwartoklasiści, podzieleni na drużyny, rywalizowali ze sobą w „bieganym” dyktandzie. Rolą biegacza było zapamiętanie fragmentu tekstu i przedyktowanie go pisarzowi, który miał go bezbłędnie zapisać. Jeśli nie potrafił, mógł skonsultować się z biegaczem lub polecić mu sprawdzenie pisowni w oryginalnym tekście, do którego zawodnik znów musiał pobiec. Następnie uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w łamańcach językowych – chętnie odczytywali krótkie, zabawne wierszyki. Dowiedzieli się też, czym jest błąd językowy, a swoją wiedzę o poprawnej polszczyźnie sprawdzali, rozwiązując multimedialne quizy czy grając w memory.

Gabriela Blajer-Kiełb

• Biblioteka szkolna dla rodziców

Dzieci w wirtualnej sieci

Drodzy Rodzice,
            wirtualny świat tak bardzo zawładnął naszą codziennością, że przestaliśmy wyobrażać sobie życie bez wysyłania smsów, zakupów przez Internet, gotowania z przepisów na ekranie smartfona czy sprawdzania najszybszej trasy dotarcia do celu.
            Cyfrowa przestrzeń coraz bardziej wciąga również dzieci, które zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier i filmów, spędzają przed ekranami coraz więcej czasu.

• Nowa pracownia do zajęć specjalistycznych

Od kilku miesięcy nasza szkoła dysponuje nowocześnie wyposażoną salą przeznaczoną do prowadzenia zajęć specjalistycznych.

Nowa pracownia znajduje się na tzw. niskim parterze, w pobliżu sal świetlicowych i szatni. Do dyspozycji nauczycieli i uczniów pozostaje wiele atrakcyjnych pomocy, m.in. gier i układanek rozwijających spostrzegawczość, koncentrację uwagi czy logiczne myślenie. Wykorzystujemy je m.in. w czasie zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno-kompensacyjnych. Na wyposażeniu sali znajduje się również ścieżka sensoryczna, huśtawka oraz zręcznościowy wąż wodny. Dbamy o całościowy rozwój naszych uczniów – ćwiczymy koordynację ruchową, orientację przestrzenną, zręczność, zwinność, poczucie rytmu. Rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową. Nowa sala jest też miejscem wyciszenia i relaksu dzieci i młodzieży.

W terapii logopedycznej korzystamy z różnych metod. Ćwiczymy sprawność narządów artykulacyjnych i wywołujemy głoski, mając do dyspozycji lustro-tryptyk. Wykorzystujemy gry, szyfrogramy, elementy kodowania oraz logorytmiki. Korzystamy też ze specjalistycznego programu multimedialnego EduSensus LogopediaPro – pakiet Gold. Posiadamy licencję na dwa komputery, co umożliwia jednoczesną pracę dwóch logopedów.

W ramach innowacji pedagogicznej od roku szkolnego 2022/2023 umożliwiamy naszym uczniom udział w zajęciach treningu umiejętności społecznych. Uczymy dzieci i młodzież radzenia sobie w trudnych sytuacjach, rozpoznawania, nazywania i kontrolowania własnych emocji, budowania pozytywnych relacji w grupie, kształtujemy postawy prospołeczne.

Gabriela Blajer-Kiełb
                                                                                                               Agata Kotlińska

• Świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek pt.: HEJ KOLĘDA, KOLĘDA... 🎄🎤🎵

Okres świąt Bożego Narodzenia jest ściśle związane ze zwyczajem śpiewania kolęd.

Dlatego też świetlica szkolna zorganizowała konkurs kolęd i pastorałek, w którym wzięły udział klasy I-III. Uczniowie zaprezentowali przygotowany repertuar i zachwycili walorami głosowymi oraz umiejętnościami artystycznymi.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i statuetkę. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrody książkowe.

Korzystając z okazji chciałabym bardzo podziękować Pani Marii Blat za wykonanie i podarowanie pięknych statuetek, które sprawiły dzieciom ogromną radość🤩

Organizatorzy konkursu:

Bielecka Natalia