• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

27 kwietnia 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie.

Honorowy patronat na konkursem objął Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Koło 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie.

Szkołę Podstawową Nr 2 im.ks. Jana Twardowskiego w kategorii solistów klas I-IV reprezentowała Kinga Kurkowska, która wykonała utwór Rozkwitały pąki białych róż. Solistka zdobyła II miejsce.

W kategorii zespołów klas I- IV wystąpili: Emilia Gołyska, Milena Gołyska, Lilianna Ciura, Kinga Kurkowska oraz Igor Olędzki. Młodzi artyści zaprezentowali utwór Chłopcy silni jak stal i zdobyli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Barbara Hoły

• DZIEŃ ZIEMI

Dzień 22 kwietnia, to Światowy Dzień Ziemi. Ziemia, to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym wspólnym obowiązkiem.
        • Wycieczka klas 3 a i 3 b do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Klasy 3 a i 3 b wraz z wychowawczyniami wybrały się w dniu 21 kwietnia na całodniową wycieczkę. W programie było zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom postać poetki, jej twórczość oraz historię powstania Roty, która przez lata traktowana była jako drugi hymn narodowy. W dworku, który przekazano w 1903 r. Marii Konopnickiej w darze narodowym z okazji 25 lecia pracy pisarskiej, podziwialiśmy kolekcję darów jubileuszowych, pomieszczenia mieszkalne z czasów pobytu w nich poetki. Dzieci oglądały rękopisy, fragmenty artykułów z prasy tego okresu, przekłady utworów prezentowane w różnych językach. Następnie udaliśmy się na spacer po otaczającym dworek, mieniącym się wiosennymi barwami, parku.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Tam dowiedzieliśmy się jak produkuje się szkło. Mieliśmy okazję zobaczyć piec hutniczy, przy którym hutnik wydmuchiwał szklane kule. Wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia obrazka na szkle. Wielką radość sprawiło dzieciom własnoręczne wybijanie medali ze szkła. Widzieliśmy jak się maluje, graweruje i szlifuje szkło, jak z masy szklanej wykonać figurkę oraz jak powstaje witraż. Obejrzeliśmy film o historii Huty Szkła w Krośnie. Dzieci miały również możliwość zakupu oryginalnych pamiątek wykonanych ze szkła. Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Informujemy, że dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole.
            Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które ze względu na pracę zawodową rodziców w/w dniu będą korzystały z opieki wychowawczej świetlicy.

Formularz zgłoszenia został wysłany w wiadomości przez dziennik, można go również pobrać w sekretariacie. Wypełniony formularz proszę składać w sekretariacie do dnia 26 kwietnia 2023r do godziny 15:00.

W tym dniu nie będzie obiadu w stołówce szkolnej.

• ALPAKI

14 kwietnia odbyło się długo wyczekiwane przez nasze dzieci spotkanie z ALPAKAMI.
        • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W dniu 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej pt. „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!”.