• Klasy I a i I b na warsztatach w Medyni Głogowskiej

W dniu 25 października klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami i opiekunami udały się do Medyni Głogowskiej do zagrody garncarskiej. W programie wycieczki było: zapoznanie z historią garncarstwa na terenie Medyni Głogowskiej i okolic, udział w warsztatach garncarskich - modelowanie w glinie, malowanie wyrobów ceramicznych oraz praktyczne ćwiczenia przy kole garncarskim. Oprócz walorów edukacyjnych został też zrealizowany inny ważny cel wycieczki, którym jest wzajemna integracja uczniów. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń. Zabrały ze sobą kilka samodzielnie wykonanych z gliny pamiątek, którymi mogły obdarować swoich bliskich.

• Spotkanie czwartoklasistów z architektem

Tradycyjnie,  jak co roku, nasza szkoła przyjęła zaproszenie od Podkarpackiej Okręgowej Rady Izby Architektów do udziału w XIII EDYCJI DNIA EDUKACJI ARCHITEKTONICZNEJ 2023. Zaproszenie zostało skierowane do uczniów klas IV szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

• Odkrywamy świat reklamy! – klasy VI na lekcji w kinie

18 października uczniowie klas VI uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego zorganizowanej w MDK-u przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie.

Aktor prowadzący bardzo ciekawe warsztaty podkreślił rolę i znaczenie reklamy w życiu społecznym. Uczniowie:

· poznali definicję reklamy i jej podstawowe elementy,

· przeanalizowali środki językowe wykorzystywane w reklamach,

· dowiedzieli się, czym jest lokowanie produktu w programie telewizyjnym czy filmie;

· dowiedzieli się, jak stworzyć chwytliwy slogan reklamowy,

· zobaczyli kulisy powstawania reklamy,

· zrozumieli, jak ważna jest rola reklamy społecznej w naszym życiu

Zwieńczeniem zajęć była projekcja filmu pt. „Chłopiec z chmur”
            Chłopiec z chmur” – TCK

• Czwartoklasiści w Sandomierzu

W minioną środę, 18 października, uczestniczyliśmy w wycieczce wszystkich klas czwartych do Sandomierza. Pogoda i humory nam dopisały. Dzień, choć nieco rześki, był piękny i słoneczny.

• "Szkoła z Pasją"

Już wkrótce naszą szkołę odwiedzi Iga Klesyk- wielokrotna Mistrzyni Polski w akrobatyce a także zawodniczka kadry narodowej. Na specjalnie zbudowanej na tą okazję ponad 6 metrowej konstrukcji zaprezentuje akrobatykę powietrzną czyli niezwykle trudne akrobacje na szarfach oraz na kole - kilka metrów nad ziemią.

Wydarzenie poprowadzi MR.ROBOT - Grzegorz Pittner - Wicemistrz Europy w Poppingu (rodzaj tańca).

Spotkanie będzie miało także charakter edukacyjny. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo akrobatycznych choreografii na najwyższym poziomie, uczniowie będą mogli dowiedzieć się jaka była droga do sukcesu tej wyjątkowo pracowitej zawodniczki.

Celem spotkania jest też zmotywowanie uczniów do większej aktywności, promocja zdrowych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz integracja uczniów.

Na koniec spotkania wszyscy widzowie otrzymają pamiątkowe plakaty z autografem mistrzyni.

Projekt został dofinansowany ze środków miasta Łańcuta.

koszt: 10 zł/os. (zbiórka u wychowawców)

Termin spotkania: 27 października 2023 r.

• Wyjście do Straży Pożarnej

3 października klasa I 'b' udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Celem było poznanie specyfiki pracy strażaków.

Podczas wyjścia uczniowie mieli okazję zobaczyć ćwiczenia strażaków, wozy z całym wyposażeniem, sprzętem gaśniczym oraz strojem. W sali edukacyjnej 'Ognik' dzieci dowiedziały się czym się czad i jak należy zabezpieczyć dom, aby się przed nim uchronić. Uczniowie powtórzyli numery alarmowe oraz wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Na koniec zgodnie stwierdzili, iż mimo trudności zawód strażaka bardzo im się podoba i niejeden z nich chciałby w przyszłości zostać strażakiem.

Składamy serdeczne podziękowania Straży Pożarnej w Łańcucie za przemiłe przyjęcie i świetnie zorganizowamy czas.