Nawigacja

 • 20.11.2018 20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.
 • Podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej

  Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

  Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra oraz życzliwość, dziękujemy!
   

  Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania rodzicom za udział i wsparcie akcji charytatywnej „Szlachetna kawiarenka”, której celem była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Juliana Wilka.

  Nie zawiedli nas rodzice oraz osoby sympatyzujące z naszą inicjatywą, którzy okazali wielkie serce
  i wsparli ten szlachetny cel. Chcemy szczególnie podziękować za zaangażowanie w organizację kiermaszu  wszystkim tym, którzy przygotowali pyszne ciasta, a w szczególności paniom: Aleksandrze Kamińskiej, Bernadetcie Uliasz, Edycie Dziubek, Angelice Rajdzie, Magdalenie Mac, oraz Katarzynie Miś i Karolinie Markowicz-Sowa.

  Podziękowania należą się również wolontariuszkom Szkolnego Klubu Wolontariatu, które sprawnie
  i profesjonalnie prowadziły sprzedaż i obsługę „Szlachetnej kawiarenki”.

  Kwota, jaką udało nam się pozyskać, przerosła nasze oczekiwania i wyniosła  1045 zł.                                     Serdecznie dziękujemy za ofiarność.

   

 • 16.11.2018

  W poniedziałek 12 listopada 2018 r.  Miejskim Domu Kultury w Łańcucie zostały uroczyście wręczone dyplomy oraz nagrody dla laureatów Międzyszkolnego Konkursu  Muzycznego ,,Nieskończenie Niepodległa”, zorganizowanego przez Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie.

   

 • Klasy ósme na Archipelagu Skarbów
  16.11.2018 14 i 15 listopada br. – dzięki  wyobraźni – uczniowie klas ósmych  wraz z wychowawcami, panią pedagog oraz trojgiem przewodników z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej  - uczestniczyli w niezwykłej wyprawie na Archipelag Skarbów.
 • Z wizytą w teatrze

  15 listopada 2018 r. uczniowie trzech klas czwartych a, b, c  w rzeszowskim Teatrze „Maska” obejrzeli spektakl teatralny w reżyserii Daniela Arbaczewskiego na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”.  

 • Patriotyczne Śpiewanie 2018
  13.11.2018

  „Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest…” – w piątek 9 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Świętowaliśmy poprzez śpiew pieśni patriotycznych oraz bicie „Rekordu dla Niepodległej”.

 • Trzecioklasiści na wystawie „100 lecie Odzyskania Niepodległości”
  12.11.2018 Uczniowie klas trzecich obejrzeli w Kasynie Urzędniczym niecodzienną wystawę prezentującą pamiątki z okresu walki o Niepodległość.
 • Sukces w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej „Kiedy myślę, Ojczyzna…”
  10.11.2018

  8 listopada  bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie odbył się międzyszkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Poezji Patriotycznej „Kiedy myślę, Ojczyzna…” dla uczniów klas IV – VI, który miał na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.   

 • Ogłoszenie

  Julek ciągle czeka na naszą pomoc, dlatego zachęcamy wszystkich rodziców do wsparcia chłopca i jego rodziny w walce z ciężką, nieuleczalną chorobą
  i przyłączenie się do akcji
  Szlachetna Kawiarenka.

   

  14 listopada w czasie spotkania z rodzicami, z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu, odbędzie się kiermasz ciast i słodkości. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na kosztowne leczenie i rehabilitację małego Julka.

  W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdecznie zapraszamy.

 • LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY W NASZEJ SZKOLE

  LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY W NASZEJ SZKOLE

              Na godzinie wychowawczej w klasie 5c odbyły się zajęcia warsztatowe z udzielania pierwszej pomocy. 

  Warsztaty prowadziła pani Ewelina Czenczek ratowniczka medyczna z Centrum Usług Szkoleniowych w Łańcucie.

  Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę i umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy.  W trakcie zabawy uczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. 

               Dzięki tym zajęciom uczniowie nauczyli się odpowiedzialności za siebie i innych.                                                                                                                                                          

  GALERIA                                                                                                               Sylwia Surmacz-Rachwał                           

 • Siódmoklasiści z myślą o tych, którzy odeszli
  02.11.2018

  Od dwóch lat uczniowie obecnej klasy VII b bezinteresownie opiekują się jednym z łańcuckich grobów położonych na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Mościckiego.

 • Pamiętamy o naszych bohaterach
  31.10.2018 30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczcili pamięć mieszkańców Łańcuta, którzy polegli w walkach o wolną Polskę.
 • Czwartoklasiści w łańcuckim zamku

   

  W ostatnich dniach października czwartoklasiści z trzech klas: a, b  oraz c, w ramach zajęć języka polskiego odbyli ciekawe lekcje w Muzeum Zamku w Łańcucie.  W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości Dział Edukacyjny Muzeum przygotował dla młodych odbiorców interesujący program o tematyce patriotycznej pod hasłem „Do wolności”.

 • ,,…Z serca do serca…”
  29.10.2018

  W dniu 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Łańcucie odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Agnieszki Osieckiej ,,…Z serca do serca…”,w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łańcucie.

 • Międzyszkolny Konkurs Historyczny „ Tobie Polsko, Ojczyzno moja w 100- lecie Wolności”

  Międzyszkolny Konkurs Historyczny „ Tobie Polsko, Ojczyzno moja w 100- lecie Wolności”

         Uczniowie w Hołdzie Wolnej Rzeczpospolitej- Międzyszkolny Konkurs Historyczny „ Tobie Polsko, Ojczyzno moja w 100- lecie Wolności”.

  23 października 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny „ Tobie Polsko, Ojczyzno moja w 100 lecie Wolności.” Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich łańcuckich szkół podstawowych i uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu z wiedzy o historii Polski od zaborów aż do odzyskania niepodległości. Uczestnicy musieli włożyć niemało wysiłku w przygotowanie się do godnego uczczenia 100 lat Wolności Rzeczpospolitej. W ten sposób młodzi obywatele Niepodległej dziś Polski oddali hołd wszystkim Narodowym Bohaterom dzięki, którym dziś żyjemy w Wolnej i niezależnej Ojczyźnie.

  Test wiedzy rozwiązywany przez uczestników dopasowany był do dwóch kategorii wiekowych tj. klas 4-6 oraz 7-8 i 3  klasy Gimnazjum.

  We wskazanych wyżej kategoriach Laureatami zostali:

  1. Weronika Pawelec SP Nr 4

  2. Bartosz Pelc SP Nr 3

  3. Antoni Kamiński SP Nr 2

      Witold Stadler SP Nr 2

  oraz

  1.Karol Dolata SP Nr 2

  2.Szymon Jurek SP Nr 2

  3.Mateusz Rudy SP Nr 2

     Radosław Dec SP Nr 4, klasa 3 Gimnazjum

  Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe nastąpi 12 listopada podczas uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy niepodległości w Miejskim Domu Kultury.

  Wszystkim uczestnikom i Laureatom gratulujemy odwagi i sukcesu!

                                                                                                                                                 Edyta Wierzbińska

                                                                                                                                                    Wojciech Szura

 • " Meine nette Familie"
   

  W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c z wielkim zaangażowaniem pracowali nad projektem językowo - plastycznym z języka niemieckiego " Meine nette Familie".

   
   
 • Akcja pomocy dla rocznego Julka

  Kolejny już raz nasi wolontariusze zorganizowali akcję  pomocy dla chorego, potrzebującego wsparcia finansowego dziecka.

 • XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”

  XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” rozstrzygnięty.

  20 października 2018 r. w Radymnie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród za XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” pt. „ Z Janem Pawłem II- śladami historii naszej ojczyzny”. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły.

  III miejsce zajęła Karina Rachwał z klasy 7d

  wyróżnienie  uzyskała Daria Wierzbińska z klasy 6d

  Opieką duchową otoczyła uczennice s. Marzena Mrozowicz, a artystyczną p. Sylwia Surmacz-Rachwał.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  GALERIA

 • Dziękujemy za wsparcie

  W imieniu dyrekcji szkoły, wychowawczyni i uczniów klasy I c oraz ich rodziców składamy podziękowania na ręce naszych sponsorów: łańcuckiego  warsztatu samochodowego GALICYA AUTO SERWIS  oraz firmy pana Andrzeja Hali  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW  z Wólki Pełkińskiej za udzielone wsparcie, dzięki któremu poprawie uległa estetyka oraz komfort nauki i pracy w sali pierwszaków.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie
  ul. Kościuszki 17
  37-100 Łańcut

 • 17 225 28 22

Galeria zdjęć