• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI - Szkoły Pełne Talentów

Kupony - TALENCIAKI można wrzucać do puszki, która znajduje się w sekretariacie

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

„ Zamieniaj marzenia swe na cele” – to motto uroczystości inaugurującej nowy  - 2022/2023 – rok szkolny w  SP 2.

Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu:  Burmistrz Miasta Łańcuta – Pan Rafał Kumek; Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta Łańcuta – Pan Grzegorz Paczocha oraz przewodnicząca Rady Rodziców,  radna miasta Łańcuta –Pani Karolina Pill-Sowa.

W akademii uczestniczyli również Rodzice uczniów.

Minęły dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji.

Dorośli (  dyrektor szkoły – Pani Agnieszka Mazur i Pan Burmistrz  - Rafał Kumek ) w swoich wystąpieniach podkreślili, że oto przed 577 uczniami SP 2  pojawiają się  nowe wyzwania, nowe cele i nauka, dzięki której dziewczęta i chłopcy będą poznawać świat , powoli odnajdując swoje w nim  miejsce.  Uczniom i nauczycielom życzyli  wielu sukcesów.

Piosenką, tańcem i recytacją rozpoczęliśmy nowy szkolny rok. W każdym działaniu postanowiliśmy  kierować się takimi  wartościami, jak: pracowitość, ambicje, odpowiedzialność, kreatywność, radość i humor.

„ I oto wybiła już godzina!

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna!”

• UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

2 września br był  w naszej szkole wyjątkowym  szkolnym dniem.   73 pierwszoklasistów zostało pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego       w Łańcucie.

W tym dniu odbyła się UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA.

Dyrektor szkoły – Pani Agnieszka Mazur oraz Burmistrz Miasta Łańcuta – Pan Rafał Kumek symbolicznymi gestami: dotknięcia dużym ołówkiem oraz uściskiem dłoni włączyli pierwszaków w poczet uczniów SP2.

Uroczyście zabrzmiały słowa przysięgi:

„ Ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię szkoły,

Szanować nauczycieli i kolegów,

Uczyć się tego, co piękne i mądre,

Kochać swoją Ojczyznę”

A licznie zgromadzonym na sali Gościom: Rodzicom i Dziadkom zapewne zakręciła się łezka   w oku.

Uczniom i Paniom wychowawczyniom: Lucynie Szyszce, Agnieszce Szabatowskiej i Ewie Berezie życzymy miłej, ciekawej i efektywnej pracy oraz wielu różnorodnych sukcesów.