• OGŁOSZENIE !!!

Informujemy, że dzień 9 czerwca jest dniem wolnym  od zajęć dydaktycznych w szkole.
            Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które ze względu na pracę zawodową rodziców w/w dniu będą korzystały z opieki wychowawczej świetlicy.

Formularz zgłoszenia został wysłany przez dziennik elektroniczny. Wypełniony formularz proszę składać w sekretariacie wicedyrektora do dnia 5 czerwca 2023r do godziny 15:00.

W tym dniu nie będzie obiadu w stołówce szkolnej

• Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej

• Arkadiusz Machowski - 220 punktów laureat, 19 miejsce w kraju

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie

16 maja 2023 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Łańcucie. Celem ich wizyty była prezentacja instrumentów oraz zachęcenie uczniów naszej szkoły do rozpoczęcia nauki, m.in. w klasie fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, fletu poprzecznego, klarnetu, akordeonu, trąbki.

Podczas koncertu młodsi uczniowie naszej szkoły usłyszeli utwory instrumentalne wykonane solo, jak również w mniejszych zespołach, np. duet, trio.

Wszystkim koncert bardzo się podobał, młodzi artyści wraz z opiekunami zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Barbara Hoły

• ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” sprawdza wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej i społecznej wraz z elementami pozostałych kompetencji na poziomie klas I-III szkoły podstawowej.
            OTO LAUREACI Z KLAS II
            1.Michał Blat
            2.Blanka Orzechowska
            3.Danuta Witusik
            4.Antonina Drzazgowska
            5.Jagoda Piłat
            6.Rafał Kwaśny
            7.Aleksander Kornafel
            8.Maja Warchałowska
            9.Franciszek Miszkiewicz
            10.Oliwia Bińkiewicz
            11.Łukasz Kura
            12.Julia Szpunar
            13.Maja Gosztyła
            14.Magdalena Kozieł
            15.Anna Dębska
            16.Mieszko Bednarz
            17. Jan Pieniążek
            18.Antoni Nowakowski
            Wszystkim Laureatom serdecznie gratylujemy!!!
            Dorota Stankiewicz

• SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

12 maja 2023 r. świetlica gościła pana stomatologa. Pan Adam opowiedział dzieciom o swojej pracy, jak należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, jak należy szczotkować zęby i co jeść żeby nasze zęby były piękne i zdrowe. Udostępnił i zaprezentował przyrządy stosowane w gabinecie stomatologicznym.
        • Z Alicją w Krainie Czarów

W miniony piątek 12 maja czwarto- i piątoklasiści z klas „a”,”c” obejrzeli w Rzeszowskim Teatrze Maska spektakl „Alicja w Krainie Czarów” na motywach powieści Lewisa Carrolla. To barwna opowieść kierowana do nieco młodszego widza, w której tytułowa bohaterka odbywa swoistą podróż do poznania samej siebie.

Każde doświadczenie w świecie niczym nieograniczonej wyobraźni to dla niej lekcja życia. Tu wszystko jest możliwe podobnie jak we śnie. Zmiany następują błyskawicznie, a Alicja poddaje im się bez wahania. Z dziecięcą ufnością i ciekawością świata przemierza Krainę Czarów, w której spotyka wiele przedziwnych postaci, m.in.: Zwariowanego Kapelusznika, Marcowego Zająca, Susła czy znikającego Kota z Cheshire.

Harmonijne zespolenie w spektaklu wielu elementów, w tym gry aktorskiej i lalek, mocno oddziaływało na emocje i wyobraźnię młodych widzów. W ich ocenie o wartości przedstawienia, oprócz przesłania, zdecydowały: jego baśniowa konwencja, niezwykła scenografia, profesjonalna gra aktorska, kostiumy, taniec i śpiew. To dzięki nim widz wraz z Alicją przeniósł się do Krainy Czarów.

Beata Kut

• PÓŁKOLONIA LETNIA W SP 2 ŁAŃCUT - ZAPISY

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie będzie organizowana półkolonia letnia. Wypoczynek przeznaczony jest dla uczniów klas I- IV.

Półkolonia będzie trwać od 26.06. - 7.07.2023 r. w godzinach 8:00 - 15:00.

Koszt półkolonii (od rodzica) wynosi 400 zł za dwa tygodnie.

Pozostałe należności zostaną uregulowane przez Urząd Miasta Łańcut.

Chętnych uczniów prosimy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego wysłanego przez dziennik elektronuczny. Wypełnione zgłoszenie należy złożyć osobiście w sekretariacie wicedyrektora szkoły (pokój nr 11) do dnia 30 maja 2023 r.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat dokonywania wpłat należności zostaną podane w późniejszym terminie.

ZAPRASZAMY!!!

• OGŁOSZENIE

Informujemy, że dni 23, 24, 25, 26 MAJA są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkole ze względu na egzaminy ósmoklasistów.

Formularz zgłoszenia można pobrać w sekretariacie. Wypełniony formularz proszę składać w sekretariacie do dnia 12 maja 2023r do godziny 15:00.

W tym dniu nie będzie obiadu w stołówce szkolnej.