• Lekcje w MBP w Łańcucie

21 września 2023 r. uczniowie klasy 2 c na lekcję informatyki i przyrody udali się do Pracowni Orange w MBP w Łańcucie. Odbyły się tam rozgrywki w grę do nauki kodowania – Scottie Go! Była to nie tylko nauka programowania, ale również nauka logicznego myślenia i kreatywności. Scottie przybywa na planetę, która tonie w śmieciach. Gracze pomagają posprzątać planetę, uczą się sortowania śmieci i ochrony środowiska.

• Bajeczni Adwokaci

18 września 2023r. uczniowie klas Ic, IIa i IIb wzięli udział w spotkaniu z panią adwokat Natalią Szabatowską w ramach projektu Bajeczni Adwokaci – „Leśne sprawy Misia Adwokata”.

• Warsztaty profilaktyczne

W dniu dzisiejszym, tj. 21.09.2023 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Fundację Centrum Działań Profilaktycznych.
        • Tegoroczne Narodowe Czytanie z naszym udziałem

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „ Narodowego Czytania”, która zapoczątkowana została w 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej głównym założeniem jest zachęta do czytania dzieł z kanonu literatury polskiej.

W tym roku czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „ Nad Niemnem”.

W minioną sobotę, 9 września br. Burmistrz miasta Łańcuta oraz łańcucka MBP i MDK zaprosili do wspólnego czytania pozytywistycznego utworu mieszkańców miasta. Uroczystość miała miejsce w Parku Angielskim.

Uczniowie z klasy 8a: Anna Leniart, Maja Pilawa i Kacper Kilian wraz z panią wicedyrektor Krystyną Wilk uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Dla uczniów było to pierwsze zetknięcie się z powieścią Elizy Orzeszkowej, poradzili sobie imponująco.

Jadwiga Noga

• OGŁOSZENIE

Lista z płatnościami za obiady znajduje się na stronie szkoły (zakładka STOŁÓWKA - WPŁATY ZA OBIADY).

• Pasowanie pierwszoklasistów

Dzień 5 września 2023 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego.

Od samego rana w  szkole panowała świąteczna atmosfera. Pięknie udekorowana hala, uczniowie ubrani
            w stroje galowe, to wszystko po to, aby pasowanie było niezapomnianym i niezwykłym dniem.

Pani dyrektor Agnieszka Mazur powitała ciepło rodziców, przybyłych gości, pana Burmistrza Rafała Kumka, panią kierownik Wydziału Edukacji Ewę Wolińską,  panią  Karolinę Pilll- Sowę przewodniczącą Rady Rodziców,
            a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów i ich wychowawczynie: Ia Lucynę Szotowicz, Ib Natalię Bielecką i I c Iwonę Szurlej.

W podniosłej atmosferze pod pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami, dbać
            o dobre imię swojej szkoły, szanować nauczycieli, uczyć się tego , co piękne i mądre,  i kochać swoją Ojczyznę. Tekst ślubowania odczytała pani wicedyrektor Krystyna Wilk. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Mazur dokonała symbolicznego pasowania  na ucznia, dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramion podopiecznych.

Uroczystość dla najmłodszych uświetnili wspaniałym występem starsi koledzy  z klasy III b i klasy IIIc  zachęcając pierwszoklasistów do ,, podróży po oceanie wiedzy”. Młodych artystów z trzecich klas przygotowały panie Małgorzata Szpunar i Dorota Stankiewicz, a halę udekorowały panie: Barbara Hoły , wychowawczynie klas pierwszych i klasy trzeciej b oraz trzeciej c. Nad nagłośnieniem czuwał pan Paweł Hadław.

• Ekopracownia

W poniedziałek 4 września 2023r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W ramach realizacji programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” uczniowie naszej szkoły zyskali przyjazne miejsce do nauki i   rozwijania   zainteresowań  z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Ze  środków  pozyskanej dotacji w kwocie:   44 914,42 zł. z   WFOŚiGW  oraz  środków  własnych  dokonano  kompleksowego remontu istniejącej pracowni biologicznej. Zakupiono nowe wyposażenie m.in. meble, ławki, krzesła, tablice oraz liczne pomoce dydaktyczne. Założono energooszczędne oświetlenie i rolety przeciwsłoneczne na okna. Ekopracownia została również wyposażona w nowy komputer i tablicę interaktywną. Odbyły się pierwsze zajęcia z przyrody, biologii, geografii, chemii, zajęcia z wychowawcą. Planowane są również lekcje dla uczniów klas 1-3. Nowoczesne wyposażenie pozwoli na prowadzenie ciekawych i interesujących zajęć aktywizujących uczniów, wzbudzając pasje i ciekawość otaczającego świata. Realizacja w nowoczesnej pracowni różnorodnych programów edukacyjnych, zagadnień z zakresu środowiska przyrodniczego, podejmowanie akcji edukacyjnych przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy, świadomości ekologicznej oraz indywidualnej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Larysa Dziadosz - Haładyj

• OGŁOSZENIE

Świetlica szkolna czynna już od poniedziałki 4 września od godziny 6:30 - 9:00 oraz od 10:00 - 16:30 (nauczyciele będą pełnić dyżury).

Natomiast od 5 września świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 - 8:00 oraz 11:30 - 16:30. Świetlica tylko i wyłącznie dla dzieci, które zostały przyjęte do świetlicy.

Obiady będą wydawane od 6 WRZEŚNIA (środa). Osoby, które chcą korzystać z obiadów, a nie złożyły jeszcze karty zgłoszeniowej proszone są o wypełnienie karty i złożenie w sekretariacie szkoły. Kartę można pobrać i wydrukować ze strony szkoły (zakładka stołówka).  W tym tygodniu dzieciom zostaną rozdane numerki obiadowe. Do danego numerka będzie przypisana kwota do zapłaty w danym miesiącu. Listy obiadowe będą udostępniane na stronie szkoły (zakłdka stołówka - wpłaty za obiady).  Przypominam, że płatności za obiady należy dokonywać do 10 -go każdego miesiąca. Cena jednego obiadu w roku szkolnym 2023/ 2024 wynosi 7 zł.

• Ekopracownia w naszej szkole

W dniu 27 czerwca 2023 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie w szkołach nowoczesnych pracowni przyrodniczych oraz pracowni OZE w ramach programu „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły”.