•  Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła
          • Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła

W poniedziałek 20 listopada nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację „Gdy liczy się czas”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach III Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Oprócz zabawy, wygodnego stroju, ten dzień miał głębszy przekaz – pokazaliśmy solidarność z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Na wspólnym spotkaniu dowiedzieliśmy się jak trudnym doświadczeniem dla dziecka i jego rodziny jest choroba nowotworowa, że warto zadbać o swoje zdrowie i regularnie się badać, jak możemy pomóc. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zebrali do symbolicznych puszek wolne datki. Zebraną kwotę 987 złotych 41 groszy wpłacono na konto Fundacji” Gdy liczy się czas”. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Larysa Dziadosz - Haładyj

• Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Konstantynowie

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, która gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane.

• Obietnica Zuchowa w 1 GZ Poszukiwacze Przygód

Nadszedł dzień na który zuchy długo czekały. Dnia 15 listopada popołudniu do SP nr 2 na uroczystą zbiórkę, aby złożyć Obietnicę przybyły zuchy, którym towarzyszyli rodzice. Przybyli też zaproszeni goście, przyjaciele harcerstwa: pani dyrektor Agnieszka Mazur, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Pill-Sowa, zastępca Komendantki Hufca ZHP hm. Monika Barycka.
          • Jak zuchy z naszej szkoły świętowały Niepodległość

Po raz kolejny zuchy z 1 Gromady Zuchowej” Poszukiwacze Przygód” włączyły się w obchody Święta Niepodległości. W dniu 10 listopada uczestniczyły w patriotycznym śpiewaniu, a po południu brały udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Hufca ZHP w naszej szkole z udziałem harcerzy, instruktorów, burmistrza Miasta Łańcuta i zaproszonych gości.

W ramach odbywającego się w szkole Biwaku Niepodległościowego dla harcerzy i wędrowników odbył się Konkurs Recytatorski „ Strofy o Ojczyźnie” ,rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna”oraz konkursu fotograficznego z wyjazdu harcerzy w Bieszczady. W recytacji wierszy o Ojczyźnie wzięli udział Urszula Szewczyk i Franciszek Malec z klasy IIIba w konkursie plastycznym Gabriela Szuba z klasy Iia i Nadia Kopeć z klasy IIIb.

W konkursie recytatorskim wyróznienie zdobył Franciszek Malec, a w plastycznym Nadia Kopeć.

Dnia 11 listopada zuchy wzięły udział we Mszy Świętej z okazji Dnia Niepodległości.

dh phm Anna Musiał

• Szkolne obchody Święta Ńiepodległości „ NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘC TEGO KRAJU ”

10 XI, w miniony piątek, uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycją naszej szkoły, od kilku już lat jest organizacja w listopadzie koncertu zwanego Patriotycznym Śpiewaniem.

W tym roku w niezwykły nastrój wprowadziły nas dziewczęta z klasy 8 a, prezentując „Taniec z flagami”.

Przywołaliśmy w naszej pamięci pieśni – towarzyszki polskiej niedoli, stare jak świat, a zarazem wiecznie młode. Śpiewając, oddaliśmy się refleksji i zadumie, w tych nuconych przez całą szkolną społeczność melodiach ( pod batutą pani Barbary Hoły ) wybrzmiały po raz kolejny te wartości, o które walczyli nasi przodkowie: „ polski my naród, polski ród”, „ na stos rzuciliśmy swój życia los…”, w pierwszym szeregu podążała na bój szara piechota”, „ wojenko, wojenko cóżeś ty za Pani, że za tobą idą chłopcy malowani”, „ gdy na wojenkę ruszał miał siedemnaście lat”, a „ za wojskiem poleciało zakochane czyjeś serce…”.

Każdy z nas powtórzył za koleżankami:

„ Mówię o Tobie z dumą, myślę o tobie z troską,

jesteś moim skarbem, moją kochaną Polską…”

Jadwiga Noga

• Zawody "Dwa ognie"

W dniu 8 listopada odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie zawody sportowe w „Dwa ognie”.

W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt oraz chłopców klas 4. i 5. ze szkół podstawowych z terenu Miasta Łańcuta.

Nasza drużyna żeńska zajęła 1. miejsce, zaś drużyna męska zajęła 2. miejsce. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników.

W naszych reprezentacjach wyróżnienie otrzymali: Nikola Sowa oraz Kacper Babij.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Dominik Karaś

• KINO W ŚWIETLICY

We wtorek (14.11.2023 r.) nasza sala świetlicowa zamienila się w salę kinową, a zapach prażonej kukurydzy roznosił się po całej szkole.
        • Plebiscyt Edukacyjny

Trwa wielki Plebiscyt Edukacyjny, który w naszym województwie prowadzą „Nowiny”. Za nami dwa tygodnie głosowania. Już w przyszłą środę ukaże się specjalny dodatek z listą wszystkich kandydatów biorących udział w akcji.

Nauczyciele z naszej placówki są w czołówce plebiscytowego rankingu w powiecie łańcuckim, który można sprawdzić na stronie www.nowiny24.pl/nauczyciel

Natalia Bielecka jest na 1 miejscu w kategorii Nauczyciel klas 0-III

Dorota Stankiewicz jest na 5 miejscu w kategorii Nauczyciel klas 0-III

Katarzyna Rusinek jest na 1 miejscu w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII

Nasza szkoła ma szansę na tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom.