• Jak zuchy z naszej szkoły świętowały Niepodległość

Po raz kolejny zuchy z 1 Gromady Zuchowej” Poszukiwacze Przygód” włączyły się w obchody Święta Niepodległości. W dniu 10 listopada uczestniczyły w patriotycznym śpiewaniu, a po południu brały udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Hufca ZHP w naszej szkole z udziałem harcerzy, instruktorów, burmistrza Miasta Łańcuta i zaproszonych gości.

W ramach odbywającego się w szkole Biwaku Niepodległościowego dla harcerzy i wędrowników odbył się Konkurs Recytatorski „ Strofy o Ojczyźnie” ,rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna”oraz konkursu fotograficznego z wyjazdu harcerzy w Bieszczady. W recytacji wierszy o Ojczyźnie wzięli udział Urszula Szewczyk i Franciszek Malec z klasy IIIba w konkursie plastycznym Gabriela Szuba z klasy Iia i Nadia Kopeć z klasy IIIb.

W konkursie recytatorskim wyróznienie zdobył Franciszek Malec, a w plastycznym Nadia Kopeć.

Dnia 11 listopada zuchy wzięły udział we Mszy Świętej z okazji Dnia Niepodległości.

dh phm Anna Musiał

• Szkolne obchody Święta Ńiepodległości „ NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘC TEGO KRAJU ”

10 XI, w miniony piątek, uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycją naszej szkoły, od kilku już lat jest organizacja w listopadzie koncertu zwanego Patriotycznym Śpiewaniem.

W tym roku w niezwykły nastrój wprowadziły nas dziewczęta z klasy 8 a, prezentując „Taniec z flagami”.

Przywołaliśmy w naszej pamięci pieśni – towarzyszki polskiej niedoli, stare jak świat, a zarazem wiecznie młode. Śpiewając, oddaliśmy się refleksji i zadumie, w tych nuconych przez całą szkolną społeczność melodiach ( pod batutą pani Barbary Hoły ) wybrzmiały po raz kolejny te wartości, o które walczyli nasi przodkowie: „ polski my naród, polski ród”, „ na stos rzuciliśmy swój życia los…”, w pierwszym szeregu podążała na bój szara piechota”, „ wojenko, wojenko cóżeś ty za Pani, że za tobą idą chłopcy malowani”, „ gdy na wojenkę ruszał miał siedemnaście lat”, a „ za wojskiem poleciało zakochane czyjeś serce…”.

Każdy z nas powtórzył za koleżankami:

„ Mówię o Tobie z dumą, myślę o tobie z troską,

jesteś moim skarbem, moją kochaną Polską…”

Jadwiga Noga

• Zawody "Dwa ognie"

W dniu 8 listopada odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie zawody sportowe w „Dwa ognie”.

W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt oraz chłopców klas 4. i 5. ze szkół podstawowych z terenu Miasta Łańcuta.

Nasza drużyna żeńska zajęła 1. miejsce, zaś drużyna męska zajęła 2. miejsce. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników.

W naszych reprezentacjach wyróżnienie otrzymali: Nikola Sowa oraz Kacper Babij.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekun: Dominik Karaś

• KINO W ŚWIETLICY

We wtorek (14.11.2023 r.) nasza sala świetlicowa zamienila się w salę kinową, a zapach prażonej kukurydzy roznosił się po całej szkole.
        • Plebiscyt Edukacyjny

Trwa wielki Plebiscyt Edukacyjny, który w naszym województwie prowadzą „Nowiny”. Za nami dwa tygodnie głosowania. Już w przyszłą środę ukaże się specjalny dodatek z listą wszystkich kandydatów biorących udział w akcji.

Nauczyciele z naszej placówki są w czołówce plebiscytowego rankingu w powiecie łańcuckim, który można sprawdzić na stronie www.nowiny24.pl/nauczyciel

Natalia Bielecka jest na 1 miejscu w kategorii Nauczyciel klas 0-III

Dorota Stankiewicz jest na 5 miejscu w kategorii Nauczyciel klas 0-III

Katarzyna Rusinek jest na 1 miejscu w kategorii Nauczyciel klas IV-VIII

Nasza szkoła ma szansę na tytuł najbardziej przyjaznej uczniom i rodzicom.