• 8 III DZIEŃ KOBIET

Raz do roku jest taki dzień,
            który przemija jak piękny sen.
            Wszystkie kobiety, siostry i matki,
            dostają wtedy pachnące kwiatki.
            Wszystko, co piękne i wymarzone,
            w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione.
        • Spotkanie z mistrzem - ROWEROWE SHOW

W ramach projektu "Szkoła z Pasją" w naszej szkole odbędzie się kolejne spotkanie z wyjątkowym sportowcem. Jest nim Krystian Herba. Jego pasją jest skakanie na rowerze. Jest sześciokrotnym rekordzistą Guinnessa, rekordzistą świata oraz rekordzista Estonii i Ukrainy w zdobywaniu na rowerze najwyższych budynków. Ma na swoim koncie między innymi Tajpej 101 na Tajwanie, Willis (Sears) Tower w Chicago, SWFC w Chinach, czy Gulliver w Kijowie. Krystian do tej pory zdobył łącznie 18 budynków w 13 krajach na 4 kontynentach - więcej niż ktokolwiek na świecie. Jest również dwukrotnym półfinalistą polskiej edycji programu Mam Talent.
        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - spotkanie z dr Ewą Błachowicz

W piątek, 4 marca, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z okolicznościowym wykładem wystąpiła dr Ewa Błachowicz – językoznawczyni pracująca na co dzień na Uniwersytecie Rzeszowskim, miłośniczka poprawnej polszczyzny, łańcucianka.

Doktor Ewa Błachowicz zwróciła uwagę, jak ogromną wartością jest język, dzięki któremu możemy się komunikować z innymi ludźmi. W barwny i ciekawy sposób przedstawiła historię języka polskiego, nawiązała również do imion – ich pochodzenia i znaczenia.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 6a, 7a, 7c, 8b i 8c oraz członkowie Koła Polonistycznego działającego w naszej szkole. Biblioteczka w pracowni polonistycznej zyskała nową pozycję – książkę autorstwa dr Błachowicz pt. „Trudności językowe w dyktanda wplecione”, która z pewnością będzie nieocenioną pomocą w nauce ortografii.

Cieszymy się, że dr Ewa Błachowicz przyjęła nasze zaproszenie i mamy nadzieję, że tego typu spotkania na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez szkolnych.

Gabriela Blajer-Kiełb

• ORZEŁ ORTOGRAFICZNY

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” w roku szkolnym 2021/2022 (sesja jesienna)

Do konkursu przystąpiło 3 uczniów z klas II i 9 uczniów z klas III. Zgodnie z regulaminem konkursu organizatorzy przyznali następujące tytuły i miejsca. Tytuł laureata otrzymywali uczniowie do XII miejsca. Prezentujemy wyniki uczniów, którzy zajęli miejsca do 22.