• Bajeczni Adwokaci

• 22.09.2023 22:17
        • 18 września 2023r. uczniowie klas Ic, IIa i IIb wzięli udział w spotkaniu z panią adwokat Natalią Szabatowską w ramach projektu Bajeczni Adwokaci – „Leśne sprawy Misia Adwokata”.

• Warsztaty profilaktyczne

• 21.09.2023 18:56
        • W dniu dzisiejszym, tj. 21.09.2023 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Fundację Centrum Działań Profilaktycznych.
        • Tegoroczne Narodowe Czytanie z naszym udziałem

• 13.09.2023 20:21
        • Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „ Narodowego Czytania”, która zapoczątkowana została w 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej głównym założeniem jest zachęta do czytania dzieł z kanonu literatury polskiej.

W tym roku czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „ Nad Niemnem”.

W minioną sobotę, 9 września br. Burmistrz miasta Łańcuta oraz łańcucka MBP i MDK zaprosili do wspólnego czytania pozytywistycznego utworu mieszkańców miasta. Uroczystość miała miejsce w Parku Angielskim.

Uczniowie z klasy 8a: Anna Leniart, Maja Pilawa i Kacper Kilian wraz z panią wicedyrektor Krystyną Wilk uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Dla uczniów było to pierwsze zetknięcie się z powieścią Elizy Orzeszkowej, poradzili sobie imponująco.

Jadwiga Noga

• Ekopracownia

• 09.09.2023 18:32
        •  W poniedziałek 4 września 2023r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W ramach realizacji programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” uczniowie naszej szkoły zyskali przyjazne miejsce do nauki i   rozwijania   zainteresowań  z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Ze  środków  pozyskanej dotacji w kwocie:   44 914,42 zł. z   WFOŚiGW  oraz  środków  własnych  dokonano  kompleksowego remontu istniejącej pracowni biologicznej. Zakupiono nowe wyposażenie m.in. meble, ławki, krzesła, tablice oraz liczne pomoce dydaktyczne. Założono energooszczędne oświetlenie i rolety przeciwsłoneczne na okna. Ekopracownia została również wyposażona w nowy komputer i tablicę interaktywną. Odbyły się pierwsze zajęcia z przyrody, biologii, geografii, chemii, zajęcia z wychowawcą. Planowane są również lekcje dla uczniów klas 1-3. Nowoczesne wyposażenie pozwoli na prowadzenie ciekawych i interesujących zajęć aktywizujących uczniów, wzbudzając pasje i ciekawość otaczającego świata. Realizacja w nowoczesnej pracowni różnorodnych programów edukacyjnych, zagadnień z zakresu środowiska przyrodniczego, podejmowanie akcji edukacyjnych przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy, świadomości ekologicznej oraz indywidualnej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Larysa Dziadosz - Haładyj