• Tegoroczne Narodowe Czytanie z naszym udziałem

• 13.09.2023 20:21
      • Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „ Narodowego Czytania”, która zapoczątkowana została w 2012 roku z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej głównym założeniem jest zachęta do czytania dzieł z kanonu literatury polskiej.

W tym roku czytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. „ Nad Niemnem”.

W minioną sobotę, 9 września br. Burmistrz miasta Łańcuta oraz łańcucka MBP i MDK zaprosili do wspólnego czytania pozytywistycznego utworu mieszkańców miasta. Uroczystość miała miejsce w Parku Angielskim.

Uczniowie z klasy 8a: Anna Leniart, Maja Pilawa i Kacper Kilian wraz z panią wicedyrektor Krystyną Wilk uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Dla uczniów było to pierwsze zetknięcie się z powieścią Elizy Orzeszkowej, poradzili sobie imponująco.

Jadwiga Noga