• Ekopracownia

• 09.09.2023 18:32
      •  W poniedziałek 4 września 2023r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W ramach realizacji programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” uczniowie naszej szkoły zyskali przyjazne miejsce do nauki i   rozwijania   zainteresowań  z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Ze  środków  pozyskanej dotacji w kwocie:   44 914,42 zł. z   WFOŚiGW  oraz  środków  własnych  dokonano  kompleksowego remontu istniejącej pracowni biologicznej. Zakupiono nowe wyposażenie m.in. meble, ławki, krzesła, tablice oraz liczne pomoce dydaktyczne. Założono energooszczędne oświetlenie i rolety przeciwsłoneczne na okna. Ekopracownia została również wyposażona w nowy komputer i tablicę interaktywną. Odbyły się pierwsze zajęcia z przyrody, biologii, geografii, chemii, zajęcia z wychowawcą. Planowane są również lekcje dla uczniów klas 1-3. Nowoczesne wyposażenie pozwoli na prowadzenie ciekawych i interesujących zajęć aktywizujących uczniów, wzbudzając pasje i ciekawość otaczającego świata. Realizacja w nowoczesnej pracowni różnorodnych programów edukacyjnych, zagadnień z zakresu środowiska przyrodniczego, podejmowanie akcji edukacyjnych przyczyni się do wzrostu poziomu wiedzy, świadomości ekologicznej oraz indywidualnej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Larysa Dziadosz - Haładyj