• Wspomnienia z letniego wypoczynku zuchów w Krasnobrodzie

• 06.09.2023 18:54
      • Letnią przygodę 1 Gromada Zuchowa” Poszukiwacze Przygód” ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Hufca Łańcut przeżywała na 3 dniowym lipcowym Biwaku Zuchowym w Krasnobrodzie.

• Wzięło w nim udział 40 zuchów z Łańcuta i Białobrzeg wraz z opiekunami. Zuchy zdobyły trop zespołowy
        „Wodnika – Szuwarka” wykonując różne zadania.
        Brały udział w wędrówce do „Szumów na Tanwi”.
        Z wieży widokowej oglądały krajobraz Krasnobrodu z zalewem. Odwiedziły park dinozaurów oraz muzeum
        w Zwierzyńcu. Dużą atrakcją dla zuchów był park linowy i kąpiel w zalewie. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły ZOO w Zamościu oraz zamojski rynek.

Pobyt na biwaku był dla dzieci próbą sprawdzenia swoich umiejętności, np. przygotowywanie kanapek na śniadanie, dbanie o porządek, pokazanie samodzielności, podejmowanie decyzji w zadaniach, nabywanie empatii i pomaganie innym w potrzebie. Otoczenie Roztoczańskiego Parku Narodowego zachęcało do zainteresowania przyrodą, ruchu na świeżym powietrzu, zabaw integracyjnych.

Dla niektórych zuchów był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Zuchom towarzyszył pogodny nastrój i chętnie wyjadą na biwak za rok.

dh phm Anna Musiał