• Czwartoklasiści w Sandomierzu

• 23.10.2023 15:42
      • W minioną środę, 18 października, uczestniczyliśmy w wycieczce wszystkich klas czwartych do Sandomierza. Pogoda i humory nam dopisały. Dzień, choć nieco rześki, był piękny i słoneczny.

• Wyjechaliśmy o godz. 8.00, a około 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zobaczyliśmy m.in. urokliwe Stare Miasto, Rynek, zabytkowe kamieniczki czy sandomierskie wąwozy. Przeszliśmy także furtą zwaną Uchem Igielnym oraz Podziemną Trasą Turystyczną. Z przyjemnością zwiedziliśmy Muzeum Ojca Mateusza, w którym podziwialiśmy znanych nie tylko z serialu „Ojciec Mateusz” polskich aktorów, uwiecznionych w postaciach figur woskowych. Niemałą atrakcją był dla nas rejs statkiem po Wiśle, skąd podziwialiśmy Sandomierz oraz pobliskie Góry Pieprzowe. Animowany film pt. „Królewska Opowieść” uporządkował naszą wiedzę o niezwykle bogatej historii tego pięknego miasta.

Do domów wróciliśmy ok. godz. 18.00 zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczkę do Sandomierza z pewnością uznać możemy za udaną i wartościową.

Uczniowie klas czwartych
        z Wychowawcami

Zdjęcia z wycieczki dostępne w galerii zdjęć.