• „ Z ekologią za pan brat”

• 19.10.2023 19:23
      •  Klasa III b i Gromada Zuchowa na spotkaniu z leśnikiem w Brzózie Królewskiej.
      • W czwartek 12.10.2023r uczniowie klasy III b i zuchy z 1 Gromady Zuchowej „ Poszukiwacze Przygód”ze SPnr2 i Hufca Łańcut razem z wychowawcami i trojgiem rodziców wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Hodowli Głuszca na spotkanie z Leśnikiem, w Brzózie Królewskiej. Wyjazd odbył się w ramach realizacji zadań do Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej oraz zadania z harcerskiej Akcji Ekologicznej  „Florek” o tematyce - Las. Podczas spaceru z Leśnikiem dzieci poznawały przyrodę, patrząc, słuchając i dotykając. Dowiedziały się, jakie zwierzęta zamieszkują las mieszany i iglasty.

Poznały pracę leśnika oraz na czym polega wylesianie, wycinka drzew, sadzenie monokultur, pielęgnacja drzewostanu, przywracanie do życia zdegradowanych terenów.

Po spacerze dzieci spotkały się w Ośrodku Hodowli Głuszca. Zobaczyły film o tych ptakach. Obserwowały ich wygląd i zachowanie. Następnie samodzielnie rozwiązywały krzyżówki i zagadki. Na gotowych tablicach wyszukiwały odgłosów ptaków. Podczas spotkania uczniowie wykazali się wiedzą o zachowaniu w lesie, znajomością gatunków drzew i zwierząt.

Aktywni uczniowie otrzymali niespodzianki. Na zakończenie na dzieci czekały grillowane kiełbaski przygotowane przez rodziców .Wszyscy uczestnicy wycieczki uznali , że wyjazd był udany, a pobyt w lesie będzie inspiracją do samodzielnych wypraw w teren.

Dziękujemy rodzicom Ani Bednarek i mamie Julii Szpunar za pomoc w wycieczce i przygotowanie kiełbasek na grilla.

Wychowaczynie:  Anna Musiał i Małgorzata Szpunar