• Z wizytą na Uniwersytecie Rzeszowskim

• 20.04.2023 21:47
      • 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim.

• W Galerii Instytutu Sztuk Pięknych obejrzeli prace malarskie mamy naszego ucznia pani Barbary Porczyńskiej. A w Kolegium Nauk Przyrodniczych UR uczestniczyli w pełnym wrażeń spotkaniu z owadami – poznali patyczaki i karaczany oraz w wykładzie dr hab. Marcina Wesołowskiego z astronomii. Wzięli również udział w pokazach z fizyki prowadzonych przez pana Zenona Sacharczuka, które przybliżyły uczniom tematykę światła, fali elektromagnetycznej, fali akustycznej czy przewodnictwa prądu.

Zajęcia te dostarczyły uczniom wielu ciekawych wrażeń i zachęciły do odkrywania wiedzy przyrodniczej.

L. Szyszka