• NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI I FINALISTAMI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z JĘZYKÓW OBCYCH

• 31.03.2023 07:38
      • Uczeń Simon Schiffer z klasy 8a został laureatem PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Tytuł laureata PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO uzyskał także uczeń naszej szkoły Antoni Kamiński z klasy 8c. Miło nam również poinformować, że Daniel Babicki z klasy 7b znalazł się w gronie finalistów PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO. Znalezienie się w czołówce najlepszych językowców w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszych uczniów.

• Szymonowi i Antkowi przysługuje wiele przywilejów. Osiągnięcie konkursowe zostanie wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, tuż obok celującej oceny z języka niemieckiego i angielskiego. Uczniowie ci są zwolnieni także z części językowej egzaminu ósmoklasisty.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Na wszystkich etapach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) nasi chłopcy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi rozumienia tekstu pisanego, zagadnień leksykalno-gramatycznych, znajomość funkcji i środków językowych oraz dłuższej wypowiedzi pisemnej na zadany temat. Zagadnienia te często znacznie wykraczały poza zakres podstawy programowej. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Szymon, Antek i Daniel każdy etap konkursu traktowali jak poważne wyzwanie, z którego wywiązali się wzorowo, a wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem. Uczniów do konkursu przygotowywały: p. Agnieszka Dec, p. Anna Dymek oraz p. Karolina Dyrda.

Gratulujemy i uczniom, i nauczycielom.