• Jak zuchy z 1 gromady zuchowej „Poszukiwacze Przygód” zdobywały na feriach sprawność „rycerza” i „damy dworu”?

• 31.01.2023 17:18
      • W dniach 26 - 27 stycznia dzieci z kl. I i II należące do Gromady zuchowej pod opieką swojej druhny Anny Musiał i p. Natalii Bieleckiej spotkały się w szkole na zbiórkach, celem realizacji sprawności „Rycerza„ i „Damy Dworu” oraz wspólnego spędzenia wolnego czasu.

• Atrakcji było mnóstwo: poznanie obrzędowości gromady, piosenki, pląsy, okrzyki, gawędy o polskich zamkach, rycerzach i giermkach, gry i zabawy ruchowe. Dzieci dowiedziały się z mapy Polski, gdzie budowano zamki, w jakim okresie i jaką pełniły rolę. Poznały wiadomości o sławnym polskim rycerzu Zawiszy Czarnym oraz jak wyglądało przygotowanie do bitwy z Krzyżakami pod Grunwaldem. Ułożyły kodeks rycerza i dopasowały go do 6 Praw Zucha. Dziewczynki poznały role damy dworu w Średniowieczu i jej zajęcia na dworze królewskim. Zuchy były na wycieczce w sali zabaw w Kolorado, zwiedzały wszystkie  pomieszczenia Nowej Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz uczestniczyły w interaktywnych, multimedialnych zajęciach przygotowanych przez pracownika biblioteki p. Małgorzatę Szpunar.
        Zuchy z zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyły w zajęciach, a pobyt w bibliotece będzie motywacją do czytania książek.

dh phm Anna Musiał