• Wyprawa do krainy wyobraźni czyli edukacja teatralna klas trzecich

• 04.12.2022 17:25
      • W dniu 28 listopada uczniowie z klas 3 a i 3 b mieli okazję przenieść się w niezwykły świat  zagubionej krainy gdzie istnieją dinozaury i gdzie przeżywają niesamowite przygody. Wszystko to za sprawą porywającej fabuły i scenografii przedstawienia pt. „Zaginiony Świat” w Teatrze Maska w Rzeszowie.

• Gdy ekscentryczny profesor Challenger ogłosił, że wpadł na trop żywych dinozaurów Instytut Zoologii zorganizował ekspedycję badawczą.  Natalia Malone – córka jednego z uczestników wyprawy – postanowiła, że za nic w świecie nie przegapi możliwości spotkania oko w oko z dinozaurem. Wraz z uczestnikami wyprawy przeżywa mnóstwo przygód i przekonuje się, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

W spektaklu wykorzystywano świetną muzykę oraz unikatowe elementy scenografii. Jednak największe wrażenie wywołują poruszające się kilkumetrowej wysokości lalki dinozaurów. Można stwierdzić, że ta opowieść pozostanie na długo w pamięci widza w każdym wieku.

Lucyna Szotowicz