• Przedstawiciele UNHCR z wizytą w naszej szkole

• 21.11.2022 17:31
      •              W dniach 17 i 18 listopada 2022r. w naszej szkole gościł wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR) – urząd Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zagraniczni goście przybyli do naszej szkoły wraz z Fundacją Pro-Fil, której przedstawiciele prowadzili warsztaty profilaktyczne oraz udzielili specjalistycznego wsparcia rodzicom i uczniom z Ukrainy.

• Przedstawiciele UNHCR poznawali warunki funkcjonowania w szkole uczniów
        z Polski i z Ukrainy, przyglądali się relacjom pomiędzy dziećmi oraz pojawiającym się trudnościom. Ponadto uczestniczyli w warsztatach, których celem była integracja uczniów
        w zespołach klasowych w których uczą się dzieci polskie i ukraińskie oraz doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresem, lękiem, napięciem.

W czwartek 17 listopada przed budynkiem naszej szkoły można było zauważyć kamper przystosowany do  niesienia pomocy terapeutycznej, udostępniony przez Fundację Pro-Fil w ramach projektu Mobilne Centrum Wsparcia (Mobil Protection Hub), w którym uczniowie wraz ze swoimi rodzicami mieli możliwość skorzystania ze wsparcia psychologa porozumiewającego się w języku ukraińskim.

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Pro-Fil za przeprowadzenie zajęć
        z dziećmi oraz udzielenie pomocy psychologicznej rodzicom i uczniom naszej szkoły.

Zdjęcia                                                                                                                       Ewa Guzek