• Wycieczka szkolna klas szóstych do Krakowa i Wieliczki

• 14.11.2022 21:19
      • W dniach 7-8 listopada 2022 r. uczniowie klas 6b i 6c ( oraz kilkoro uczniów z klasy 5 b i 6 a)udali się na wycieczkę szkolną, zorganizowaną w ramach projektu MEN ”Poznaj Polskę”. Celem dwudniowego wyjazdu było poznanie tradycji, zabytków, kultury i historii Krakowa oraz Wieliczki.

Pierwszego dnia szóstoklasiści podziwiali z Kopca Kościuszki przepiękną panoramę Krakowa oraz zapoznali się z multimedialną wystawą „Kościuszko - bohater wciąż potrzebny”. Następnie udali się na Krakowski Rynek, gdzie wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Obejrzeli też Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan. Stamtąd pojechali do Wieliczki, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli. Ta wywarła szczególne wrażenie na młodych ludziach.

Drugi dzień rozpoczęli od wizyty w Muzeum Lotnictwa. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Krakowskim Rynku oraz Sukiennicach. Zwiedzili również Katedrę Wawelską oraz zobaczyli Dzwon Zygmunta. Następnie udali się na Wawel, w którym podziwiali jego piękne wnętrza oraz zbiory.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń powrócili do Łańcuta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Barbara Hoły

Anna Dymek