• XX KONKURS POLSKIEJ I OBCOJĘZYCZNEJ PIOSENKI RELIGIJNEJ „LAUDATE DEUM”

• 24.10.2022 21:58
      • W dniu 22 października 2022 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbyła się XX edycja Konkursu Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej „Laudate Deum“ w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II. Konkurs był przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego i objęty patronatem Księdza Biskupa Jana Wątroby i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch.
      • CELE KONKURSU:

1. Upamiętnienie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2. Popularyzacja nauczania Świętego Jana Pawła II.

3. Popularyzacja piosenek religijnych.

4. Ukazanie papieskiej idei zjednoczenia chrześcijan różnych narodowości.

Naszą szkołę, w kategorii piosenka obcojęzyczna - solista, reprezentowała Sinaine Charfi, z klasy VIII c, która zdobyła III MIEJSCE wykonując Hymn Światowych Dni Młodzieży z 2016r. w języku hiszpańskim "Bienaventurados los misericordiosos”.

Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów!!!

Karolina Dyrda