• ZBIERAM - POMAGAM

• 24.10.2022 21:56
      • W roku szkolnym 2021/ 2022 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu: „Zbieram to w szkole” poprzez zbiórkę surowców wtórnych i nie przydatnych rzeczy, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”. Otrzymaliśmy 82.000 punktów co dało nam w rankingu ogólnopolskim 6 miejsce.
        Otrzymaliśmy CERTYFIKAT „Szkoła z misją”.
      • Wiemy, że razem możemy UCZYNIĆ WIELE DOBRA. Myślimy nie tylko o sobie, ale również o naszych rówieśnikach w różnych częściach świata, dlatego podejmujemy kontynuację zbierania surowców wtórnych w naszej szkole.

Przypomnijmy, że poprzez zbiórkę tych surowców pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiło na wysypiska śmieci. Darowizny od firm recyklingowych przekazywane są jako pomoc do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji, jako stypendia szkolne dzieciom na Filipinach oraz jako pomoc na Dom Dziecka w Boliwii.

W ten projekt zbiórki zaangażowanych jest ponad 1700 placówek edukacyjnych w Polsce, dzięki rekomendacji Ministerstwu Edukacji i Nauki (MEiN) www.zbieramtowszkole.pl

DZIĘKUJEMY wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za tak owocne zaangażowanie i ZAPRASZAMY do dalszej owocnej współpracy 😊

s. Lucjana Szczęch