• NIEZWYKŁA OPOWIEŚĆ O MARZENIACH

• 23.10.2022 11:58
      • 20 października br. w łańcuckim  MDK - u uczniowie klas ósmych „b" i „c” uczestniczyli w warsztatach z panem  Łukaszem Łagożnym. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu MBP w Łańcucie „Góry – Literatura – Kultura”
      • Łukasz Łagożny to mieszkaniec Podkarpacia, sanoczanin, który w maju 2018 r. stanął na szczycie Mount Everestu  - najwyższej góry świata; alpinista, himalaista, triathlonista, biegacz ultra, pomysłodawca i organizator Biegów Górskich Sanok, a także prezes Stowarzyszenia Pozytywnie Zabiegani Sanok; autor książek podróżniczych: „Jak długa jest noc” oraz „Przepraszam za marzenia”.

Podczas spotkania podróżnik opowiadał,  jak wyglądała jego droga do spełnienia marzeń, okupionych ogromną pracą, wyrzeczeniami, rozłąką, tęsknotą i poświęceniem. Niezwykłą opowieść  zilustrował ciekawymi zdjęciami i filmami z wyprawy. Na koniec zaprezentował profesjonalny sprzęt alpinistyczny.

Sportowe i podróżnicze pasje pana Łukasza zaimponowały młodym widzom.  Uświadomiły im, że warto pokonywać własne słabości i spełniać marzenia. Nagrodą jest radość życia.