• Lekcje z dietetykiem w kl. I-III. "Dzień bez słodyczy".

• 22.05.2022 18:07
      • W poniedziałek, 16.05.2022 r. oraz w środę 18.05.2022 r. klasy I-III gościły na lekcjach panią dietetyk Magdalenę Pasieczną - specjalistę żywienia z gabinetu "Projekt Zdrowie" w Łańcucie.
      • Celem spotkań było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się uczniów i zdrowy styl życia, które pozwalają cieszyć się dobrym zdrowiem. Podczas zajęć praktycznych uczniowie otrzymali zadanie, by wykonać talerz zdrowia. Po tak ciekawej prelekcji, ćwiczenie to było łatwe jak pestka. Prawdziwym jednak wyzwaniem okazała się piątkowa akcja profilaktyczna "Dzień bez słodyczy", której celem było powstrzymanie się choć na jeden dzień od spożycia produktów zawierających niezdrowe cukry, a zastąpienie ich pełnymi zdrowa zamiennikami, w szczególności owocami i warzywami.