• Sprawozdanie z realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Z ekologią na TY" -  rok szkolny 2021/2022
      • Sprawozdanie z realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Z ekologią na TY" - rok szkolny 2021/2022

• 22.05.2022 20:42
      • W projekcie ,,Z ekologią na TY" wzięli udział uczniowie dwóch klas trzecich ze swoimi wychowawczyniami p. A. Szabatowską i L. Szyszka.

• W okresie od 20 września 2021r. do 13 maja 2022 r. uczniowie zrealizowali łącznie 19 zadań z 5 modułów.
        Moduł I - Jestem EKO – uczniowie stworzyli klasowe regulaminy młodego ekologa, zorganizowali pokaz eko mody, wykonali pracę wielkoformatową i zielniki.

Moduł II - Przyroda wokół nas – uczniowie wybrali się na wycieczkę do Bażantarni, posadzili drzewka na terenie szkoły, zamienili się w leśnych detektywów, zorganizowali debatę sądową „Czy woda w przyrodzie jest potrzebna?”, samodzielnie przygotowali prezentacje multimedialne o gatunkach chronionych i zagrożonych wyginięciem oraz założyli hodowle roślin.

Moduł III- Rady na odpady  - trzecioklasiści wykonali eko ozdoby na choinki i udekorowali nimi klasowe drzewka, brali udział w akcji sprzątania świata i wykonali plakatEkologiczny dom”.

Moduł IV- Eko zdrowie - Zdrowo jemy – w ramach tego modułu uczniowie zorganizowali Dzień Zdrowego Śniadania i stworzyli klasowe książki kucharskie.

Moduł V- Eko inspiracje – zorganizowano klasowe konkursy recytatorskie „Wiersz z przyrodą w tle”, uczniowie stworzyli logo do akcji „Z ekologią na Ty”, wykonali zabawki z papieru i przedstawili „Świat za 100 lat” w formie pracy plastycznej.

Realizacja projektu wzbogaciła zasób wiedzy ekologicznej naszych uczniów, rozwinęła postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Lucyna Szyszka