• Sukcesy uczennic SP2 w Powiatowym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

• 17.05.2022 18:49
      • Dnia 11 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie, którego celem było rozbudzenie w sercach młodego pokolenia miłości do Ojczyzny oraz krzewienie patriotyzmu.
      • Honorowy patronat nad nim objęli Burmistrz Miasta Łańcuta oraz Koło 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 76 uczniów w różnych kategoriach wiekowych, którzy zaprezentowali wysoki poziom wokalny i artystyczny.

Szkołę Podstawową Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w kategorii solistów klas V- VIII reprezentowała Sinaine Charfi, która wykonała utwór pt. „ Póki Polska żyje w nas”. Solistka zdobyła I miejsce oraz nagrodę publiczności.

W kategorii zespołów klas V- VIII wystąpiły: Dagmara Ruszel, Natalia Sowa, Nadia Wrona, Kaja Drzewosz , Maja Babiarz. Młode artystki wykonały utwór pt. ”Niezwyciężeni” i otrzymały III miejsce.

Młodym wykonawczyniom gratulujemy sukcesów artystycznych. Opiekunowi – p. Barbarze Hoły - dziękujemy za profesjonalne przygotowanie uczennic do konkursu.