• Warsztaty filmowe dla klasa drugich i trzecich

• 10.05.2022 11:03
      • W dniu 9 maja 2022 r. uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawczyniami brali udział w warsztatach filmowych „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci” organizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej.
      •  Spotkanie odbyło się w MBP w Łańcucie. Uczniowie przekonali się jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Odkryli kim jest taper i zobaczyli jego pracę. Dowiedzieli się jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Poznali instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Zobaczyli, jak nagrywa się muzykę do filmu. Spróbowali swoich sił w piosence i odkryli czym jest muzyka ilustracyjna. Następnie odbyła się projekcja przygodowego filmu pt.”O czym marzą zwierzęta?”.

Lucyna Szotowicz