• Prelekcja dla uczniów klas ósmych nt. Dieta sprzyjająca nauce

• 10.04.2022 13:22
      • W czwartek, 7 kwietnia, uczniowie klas ósmych wysłuchali prelekcji na temat „Dieta sprzyjająca nauce”, wygłoszonej przez nauczycielki i uczennice Zespołu Szkół im. T. Kościuszki z Wysokiej. Ta placówka, jako Szkoła Promująca Zdrowie, od 2010 r. promuje zdrowy styl życia w środowisku lokalnym.
      • Nasi ósmoklasiści dowiedzieli się, które produkty należy włączyć, a czego wystrzegać się w swojej codziennej diecie, aby poprawić pracę mózgu. Prelegentki podkreśliły również rolę, jaką w procesie uczenia się spełniają aktywność ruchowa i odpowiednio długi sen.

Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez Zespół Szkół w Wysokiej oraz zawodami, które mogą wykonywać jego absolwenci.