• Ciekawe lekcje fizyki w klasach I-III

• 31.03.2022 14:15
      • W dniach 15 i 29 marca 2022 r. odbyły się w naszej szkole spotkania z cyklu „Fizyka dla Smyka” organizowane przez Akademię Nauki w Rzeszowie. Tematem pierwszych zajęć był „Magnetyzm”.
      • Magnesy, przyciąganie i odpychanie, lewitacja przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, magnes neodymowy, wykrywacz metalu – te pojęcia nie są już dzieciom obce. Tematem drugich zajęć była „Optyka”. Uczniowie, pod kierunkiem naukowców, przeprowadzili szereg doświadczeń, z których dowiedzieli się m.in. skąd się bierze światło, w jaki sposób powstaje tęcza, jakie są źródła naturalnego i sztucznego światła. Pokazy miały na celu rozbudzenie w uczestnikach pasji odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Przeprowadzone doświadczenia oraz użyte do nich materiały nie stwarzały żadnego zagrożenia dla uczestników spotkań. W zajęciach wzięło udział w sumie 171 uczniów z klas I-III.

L.Szotowicz