• Uroczysta gala rozdania nagród w I Konkursie Piosenki Dziecięcej   „Witajcie w naszej bajce…” za nami

• 25.03.2022 11:17
      • Uroczysta gala rozdania nagród w I Konkursie Piosenki Dziecięcej  „Witajcie w naszej bajce…”, organizowanym przez SP 2 w Łańcucie, pod Honorowym Patronatem  Burmistrza Miasta Łańcuta,  miała miejsce 22.03.2022 r.  na średniej sali gimnastycznej naszej szkoły.

Prowadząca uroczystość pani Karolina Markowicz – Sowa przywitała zaproszonych gości, wśród których byli: Burmistrz Miasta Łańcuta – p. Rafał Kumek, Przewodnicząca Rady Rodziców  - p. Karolina Pill-Sowa  oraz uczestnicy konkursu – dzieci z łańcuckich przedszkoli wraz z opiekunami – nauczycielami wychowania przedszkolnego.

• Prowadząca podziękowała za duże zainteresowanie konkursem  wśród nauczycieli i dzieci łańcuckich przedszkoli. Podkreśliła, że ze względu na  wysoki i  w dużej mierze wyrównany poziom uczestników, wyłonienie laureatów  - zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca - miało charakter bardziej symboliczny niż wymierny. Zaznaczyła, że w ocenie jury w tym konkursie nie było przegranych, gdyż wszystkie dzieci zachwycały  talentem wokalno-aktorskim. Dobór repertuaru, sposób wykonania, baśniowe stroje, rekwizyty, dekoracje, a także ruch sceniczny i elementy choreografii, to w dużej mierze  zasługa nauczycieli wychowania przedszkolnego. Stąd  szczególne wyrazy uznania za ogromny wkład pracy w profesjonalne przygotowanie młodych artystów skierowała także do pedagogów .

Następnie pan burmistrz Rafał Kumek oraz pani dyrektor szkoły Jolanta Suraj - Zych   wszystkim uczestnikom konkursu rozdali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Łącznie nagrodzono dwadzieścioro czworo młodych artystów – solistów z siedmiu łańcuckich przedszkoli – piętnaścioro w kategorii sześciolatków, dziewięcioro – w kategorii pięciolatków. Symboliczne podziękowania odebrali także  nauczyciele wychowania przedszkolnego za piękne przygotowanie swoich wychowanków do konkursu.

Kolejną część uroczystości wypełnił koncert laureatów, w którym wystąpiło sześcioro młodych wykonawców – zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w dwóch kategoriach wiekowych pięcio- i sześciolatków. I tym razem młodzi wykonawcy nie zawiedli. Urzekali pięknym śpiewem, dziecięcą naturalnością, zachwycali profesjonalizmem.

Słodki poczęstunek po uroczystej gali był zasłużoną chwilą wytchnienia dla wszystkich gości. Umilił czas dzieciom i ich opiekunom.

I Konkurs Piosenki Dziecięcej  „Witajcie w naszej bajce…” z całą pewnością uznać należy za wartościowe i udane przedsięwzięcie. Służąc  popularyzacji piosenki dziecięcej, jednocześnie kształtuje wrażliwość artystyczną i kulturową młodego człowieka. Ponadto daje mu możliwość prezentacji swych umiejętności artystycznych w szerszych kręgach. Udział w zmaganiach konkursowych stanowi dla dziecka w wieku przedszkolnym swoisty wstęp do kolejnego etapu w  życiu – szkoły.

Finalnie tego typu wydarzenia  są źródłem niemałej satysfakcji dla wszystkich – zarówno młodych artystów, jak i ich opiekunów, a także organizatorów.

Zdjęcia z gali