• ,,Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze’’ - ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

• 30.11.2018 20:20
      • ,,Hokus - pokus, czary - mary,
        Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

• Andrzejki, to magiczny czas wróżb i zabaw. Nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkolnej świetlicy. Andrzejki są znakomitą okazją do fascynującej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji oraz obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
        Oprócz tradycyjnych wróżb takich jak przekłuwanie serca z imionami płci przeciwnej czy też „pochód” butów za drzwi, dzieci mogły pomyśleć życzenie i wrzucić monetę do miski z wodą. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się również zabawy, takie jak ,,prawda – fałsz’’ oraz kolorowe losy. Oczywiście dzieci wiedziały,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.
        Wspólna zabawa wyzwoliła dużo radości i przyjemności. Dzieci wychodziły z sali świetlicowej z uśmiechem na twarzy.
                                                                                                                                                                             S. Wiech

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć