• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 05.04.2023 10:29
      • W dniu 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej pt. „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!”.

• Uczestniczyło w niej 135 uczniów z klas I – III. Spotkania odbyły się w dniu 3 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej i świetlicy. Pani wicedyrektor Krystyna Wilk, pani pedagog Monika Cebeńko-Olędzka i pani Urszula Misiuda nauczyciel bibliotekarz czytały dzieciom fragmenty książek szwedzkich autorów. Na początku spotkania każda klasa została zapoznana przez bibliotekarza z celem akcji oraz krótkimi informacjami o autorach i książkach, które były potem chętnie wypożyczane przez dzieci. Następnie czytano fragmenty następujących książek:
        Astrid Lindgren
        „Bracia Lwie Serce”
        „Madika z Czerwcowego Wzgórza”
        „Braciszek i Karlsson z Dachu”
        „Rasmus, Pontus i pies Toker”
        Tove Jansson
        „Muminki”
        „Tatuś Muminka i morze”
        „W Dolinie Muminków”
        Gosta Knutsson
        „Przygody Filonka Bezogonka”
        Akcji towarzyszyły dodatkowe przedsięwzięcia:
        - gazetka informująca o wydarzeniu, Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, szwedzkich autorach książek dostępnych w bibliotece szkolnej,
        - wystawa książek w czytelni (ponad 40 egzemplarzy),
        - przebranie się dzieci za postacie związane ze szwedzką literaturą dziecięcą.

Urszula Misiuda