• Święto Biblioteki Szkolnej 2023 - klasy IV-VIII

• 12.12.2023 12:35
      • Klasy IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Ilustracja do ulubionej lektury”. Pod kierunkiem pani Barbary Hoły uczniowie wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami, wykazując się pomysłowością, kreatywnością, talentem artystycznym.
      • Wszystkie zgłoszone prace, po pięć z każdej klasy, zostały nagrodzone. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe
        i dyplomy. Prace można obejrzeć na wystawie w holu obok biblioteki.
        Klasa IVa:
        I miejsce Jagoda Witek „Mikołajek”
        II miejsce Klaudia Bielecka „Dziadek i niedźwiadek”
        III miejsce Gabriela Jarosz „Akademia Pana Kleksa”
        Wyróżnienie Maja Krauz „Mikołajek”
                               Wiktoria Pasterska „Mikołajek”
        Klasa IVb:
        I miejsce Amelia Jazienicka „O psie, który jeździł koleją”
        II miejsce Jaśmina Witka „Akademia Pana Kleksa”
        III miejsce Kacper Babij „Mikołajek”
        Wyróżnienie Alicja Panek „O psie, który jeździł koleją”
                               Matylda Sowa „Akademia Pana Kleksa”
        Klasa IVc:
        I miejsce Julia Bieniasz „Dziadek i niedźwiadek”
        II miejsce Karolina Pusz „O psie, który jeździł koleją”
        III miejsce Martyna Pysz „Cudaczek-Wyśmiewaczek”
        Wyróżnienie Lena Szupernak „Dziadek i niedźwiadek”
                               Rozalia Wawrzkiewicz „Dziadek i niedźwiadek”

Klasy V wykonały na lekcjach języka polskiego lapbooki, gromadząc bardzo ciekawe informacje o bohaterach, wydarzeniach, autorach ulubionych lektur. Najbardziej lubiane lektury to: „Mikołajek”, „Opowieści z Narnii”, „Akademia pana Kleksa”, „Karolcia”, „Dziadek i niedźwiadek”. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły.

Klasy VI, VII i VIII otrzymały zaproszenie do udziału w akcji czytelniczej ph. „Tu kwitnie wyobraźnia – czytanie dzieciom z klas I-III”. W akcji wzięły udział klasy VIIb, VIIc, oraz klasy VIII a, b, c przygotowane przez panią Jadwigę Nogę. Chętni uczniowie wypożyczyli z biblioteki szkolnej ciekawe ich zdaniem książki, które prezentowali i czytali w klasach II i III. Były to: „Mikołajek”, „Kubuś Puchatek”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Władca Lewawu”, Seria „Zwiadowcy”. Młodzież bardzo zaangażowała się w przygotowanie prezentacji, wykazując się pomysłowością, kreatywnością, wyobraźnią. Zaprezentowała czytanie z podziałem na role, przebranie za postaci z książek, rebusy, ilustracje, zdjęcia, rekwizyty, karteczki do wklejenia do zeszytu.

Dziękuję wszystkim za liczny udział i zaangażowanie w organizację tegorocznego Święta Biblioteki Szkolnej.

Urszula Misiuda