• Konkurs Recytatorski Twórczości Patrona klas IV - VI

• 29.11.2021 11:59
      •  "Gdyby święty Franciszek był współczesnym poetą, pisałby tak jak Jan Twardowski."

Anna Kamieńska

• W dniu 23 listopada 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Patrona pt. ,,Motywy franciszkańskie w twórczości ks. Jana Twardowskiego”. Osiemnastu uczestników z klas IV-VI recytowało utwory ks. Jana Twardowskiego nawiązujące do idei franciszkanizmu, która opie­ra się na afirmacji, czy­li ak­cep­ta­cji rze­czy­wi­sto­ści, bę­dą­cej darem Boga. W twórczości ks. Jana roz­wa­ża­nia fi­lo­zo­ficz­ne prze­pla­ta­ją się z re­flek­sja­mi na te­mat ży­cia współ­cze­sne­go czło­wie­ka oraz opisami piękna przy­ro­dy. Wśród ciekawie prezentowanych wierszy znalazły się między innymi: „Święty Franciszku z Asyżu”, „Mrówko ważko biedronko”, „Drzewa niewierzące”, „Na wsi”, „Do świętego Franciszka”.

Komisja konkursowa w składzie p. J. Walkowiak i p. U. Misiuda wyłoniła następujących laureatów:
        I miejsce  Karolina Gosztyła, klasa IVc, wiersz pt. „Drzewa niewierzące”
        II miejsce Kaja Kot, klasa IVc, wiersz „Litania do uśmiechu”
        II miejsce Nadia Wrona, klasa Va, wiersz „Na wsi”
        III miejsce Weronika Trawka, klasa IVa, wiersz „Mrówko ważko biedronko”
        III miejsce Karol Zych, klasa IVa, wiersz „Dziękuję Ci”
        III miejsce Kacper Czado, klasa VIc, wiersz „Mrówko ważko biedronko”

Podczas podsumowania konkursu pani dyrektor Jolanta Suraj – Zych wręczyła laureatom nagrody i wszystkim uczestnikom dyplomy i zakładki.