Regulamin świetlicy szkolnej.
- W pierwszej kolejności do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas I – III, których obydwoje rodziców pracuje, dzieci z rodzin zastępczych, z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, rodzin niepełnych, wielodzietnych. W dalszej kolejności uczniowie klas IV.
- Do świetlicy mogą uczęszczać dzieci oczekujące na zajęcia dodatkowe w szkole po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodziców konkretnych dni i godzin zajęć.
- Zapisy do świetlicy szkolnej dokonywane są corocznie na podstawie Karty Zgłoszenia.
- Kwalifikacji uczniów do świetlicy dokonuje Komisja Kwalifikacyjna .
- Świetlica szkolna jest czynna w godz. 6.30 – 16.30.
- Rodzice zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy nie później niż do godziny 16.30.
- W razie nieodebrania ucznia ze świetlicy w godzinach pracy placówki oraz braku kontaktu z rodzicami lub osobami wyznaczonymi do odbioru dziecko może być przekazane pod opiekę odpowiednim organom (policja).
- Wychowawca świetlicy odpowiada wyłącznie za bezpieczeństwo dzieci, które zostały przyprowadzone do świetlicy lub zgłosiły się do niej same przed lub po lekcjach.
- Uczniowie przebywający przed godziną 6.30 w szkole nie podlegają opiece wychowawców świetlicy.
- Zasady opuszczania świetlicy przez dziecko określają rodzice w Karcie Zgłoszenia.
- Wszelkie zmiany dotyczące sposobu opuszczania świetlicy przez dziecko nie zawarte w Karcie Zgłoszenia muszą być przekazane do wychowawcy świetlicy na datowanym i podpisanym przez rodziców piśmie.
- Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy ma obowiązek powiadomić o tym wychowawcę świetlicy.
- Brak pisemnej informacji od rodziców uniemożliwia opuszczenie przez dziecko świetlicy.
- Ze względów bezpieczeństwa dziecko nie może opuścić świetlicy na telefoniczne polecenie rodzica. Rodzic nie może umawiać się z dzieckiem przed szkołą, itp.
- Uczniowie mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy tylko za pisemnym pozwoleniem.
- Uczeń, który nie ukończył 7 – go roku życia nie może samodzielnie opuszczać świetlicy. W uzasadnionych przypadkach może być odebrany przez rodzeństwo mające powyżej 10 roku życia (po okazaniu pisemnej zgody rodziców). Podstawa prawna Ustawa z dn. 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” Art. 43.1.
- Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia kart zgłoszeń oraz aktualizacji danych.
- Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za przyniesione przez dziecko zabawki oraz inne wartościowe rzeczy będące jego własnością.
- Uczestnictwo w zajęciach świetlicowych ucznia zapisanego do placówki jest obowiązkowe.
- Uczeń może być wypisany ze świetlicy w przypadku ciągłej nieusprawiedliwionej nieobecności powyżej miesiąca, na podstawie ustnej lub pisemnej deklaracji zgłoszonej przez rodziców opiekunów prawnych u nauczyciela świetlicy
- Dziecko uczęszczające do świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad dotyczących bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania się, zachowania higieny oraz poszanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
- Zachowanie ucznia w świetlicy ma wpływ na jego ogólna ocenę zachowania. W przypadku, gdy zachowanie dziecka zagraża jego własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych dzieci oraz gdy zostały wyczerpane wszystkie środki zapobiegawcze (współpraca z rodzicami, pedagogiem i psychologiem szkolnym), a zachowanie dziecka nie uległo zmianie, możliwość uczęszczania do świetlicy może zostać zawieszona.
- Uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej powinni dostarczyć wyprawkę składającą się artykułów papierniczych oraz innych materiałów potrzebnych do zajęć.
- Wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą zgłaszać i omawiać
z kierownikiem placówki i wychowawcami.
- Informacje związane z bieżącymi sprawami dotyczącymi pracy w świetlicy znajdują się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły.