• Święto Biblioteki Szkolnej 2020

• 29.10.2020 12:45
      • Rok 2020 ogłoszony jest Rokiem Św. Jana Pawła II. Dlatego tegoroczne Święto Biblioteki Szkolnej przebiegało pod hasłem „Św. Jan Paweł II – papież ludzkich serc".
      • Klasy I i II brały udział w spotkaniach czytelniczych pt. „Jak Karolek został papieżem – słuchanie fragmentów książek” prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza. Z dużą uwagą dzieci wysłuchały fragmentów książek z biblioteki szkolnej opowiadających o dzieciństwie Karolka Wojtyły i ciekawostkach z licznych podróży i pielgrzymek już jako papieża Jana Pawła II. Zaprezentowane zostały książki: „Za rękę z Papieżem”, „Z Wadowic do nieba”, „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” i „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”.
        Na podstawie tych zajęć w klasach pierwszych zorganizowany był konkurs plastyczny ph. „Św. Jan Paweł II – papież ludzkich serc” oraz wystawa prac w holu szkoły.

Kolejnym wydarzeniem Święta Biblioteki Szkolnej były popisy klas III w pięknym czytaniu fragmentów książek o Janie Pawle II. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Dla uczniów w klas IV – VIII zorganizowany został Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Uczestnicy rozwiązywali testy pisemne w kategorii klas IV – VI i VII – VIII.

Zwycięzcami zostali:

w klasach IV –VI:

Stanisław Kozieł kl. IV c - I miejsce
        Nikola Bakalarczyk kl. VI c – II miejsce

w klasach VII – VIII:

Dominika Dyrda kl. VII c – I miejsce
        Małgorzata Gęsicka kl. VII b – II miejsce
        Jeremiasz Jurek kl. VII b – wyróżnienie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody, o które postarała się pani Edyta Wierzbińska.

Urszula Misiuda
        Anna Kiełb