• Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Patrona klas IV-VI pt. W świecie wartości ks. Jana Twardowskiego

• 29.11.2022 15:02
      • W dniu 22 listopada 2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Patrona pt. ,,W świecie wartości ks. Jana Twardowskiego”.

• Szesnastu uczestników z klas IV-VI recytowało utwory ks. Jana Twardowskiego nawiązujące do wartość wyznawanych przez poetę. Jego utwory stanowią pewnego rodzaju drogowskaz dla młodych ludzi poszukujących odpowiedzi na pytanie: co dla mnie jest najważniejsze? W dzisiejszym świecie odpowiedź nie jest łatwa. Dlatego też autor podaje nam pomocną dłoń i pomaga szukać. Czyni to dyskretnie i nie narzuca się z własnym zdaniem. Wśród ciekawie prezentowanych wierszy znalazły się między innymi mniej znane utwory: „Wszystko ważne”, „Oda do rozpaczy”, „Co zginęło”.
        Komisja konkursowa w składzie p. Gabriela Blajer-Kiełb, p. Urszula Misiuda
        i p. Anna Kiełb wyłoniła następujących laureatów:
        I miejsce  Zuzanna Czerwonka, klasa VIb, wiersz pt. „Żal”
        I miejsce Anna Nosek, klasa VIc, wiersz „Bliscy i oddaleni”
        II miejsce Ewelina Szpila, klasa VIc, wiersz „Wszystko ważne”
        II miejsce Amelia Kisała, klasa IVa, wiersz „Śpieszmy się”
        III miejsce Weronika Trawka, klasa Va, wiersz „Drzewa niewierzące”
        III miejsce Nadia Wrona, klasa VIa, wiersz „Oda do rozpaczy”
        Wyróżnienie Antoni Cieszyński, klasa Vc, wiersz „O synu marnotrawnym”
        Wyróżnienie Karolina Gosztyła, klasa Vc, wiersz „Wierzę”

Podczas podsumowania konkursu pani dyrektor Agnieszka Mazur wręczyła laureatom nagrody książkowe i wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Urszula Misiuda
        Anna Kiełb