• Podsumowanie projektu czytelniczego biblioteki szkolnej

• 02.06.2021 11:05
      • W maju 2021 r. zakończony został trwający dwa lata projekt czytelniczy ph. „Moje wyzwanie czytelnicze” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
      • Brali w nim udział uczniowie z klas V – VIII, łącznie 25 osób. Uczestnicy czytali książki z biblioteki, kierując się ustalonymi kategoriami np. książka o rówieśnikach, do poczytania przed snem, przy której można się pośmiać, na podstawie której powstał film. Jak podkreślali czytelnicy, program zachęcał i mobilizował do czytania, mimo utrudnień związanych z nauką zdalną. Każdy znalazł coś dla siebie, szczególnie z nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, najlepsi również pamiątkowe dyplomy. Widnieje na nich cytat, który dedykujemy wszystkim naszym czytelnikom:
                            “Czytaj dalej. To jedna z najwspanialszych przygód, jakie można przeżyć.”
                                                                                                                                         (Lloyd Chudley Alexander)