• Szkolny projekt edukacyjny pt. Książka z klasą. Wystawa prac

• 01.12.2022 14:21
      • Jednym z wymogów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. była realizacja projektu edukacyjnego przez każdą klasę z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. W tej edycji był to szkolny projekt ph. „Książka z klasą”.
      • Każda klasa realizowała zajęcia metodą projektu, których efektem było wspólne wykonanie jednej pracy plastycznej w dowolnej formie na podstawie wybranych książek wypożyczonych
        w bibliotece szkolnej. Aktywność uczniów wynikała z treści i formy książki. W tej edycji stawialiśmy na dowolność, kreatywność i inwencję twórczą. Wychowawcy otrzymali zestaw materiałów plastycznych zakupionych w ramach NPRC do wykonania prac projektowych.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli uczestniczyli w wielu działaniach, których finałem było wykonanie przez każdą klasę pracy plastycznej np. lapbooka, książki leporello- harmonijki, książki kamishibai, plakatu.
        Oto tematy projektów:
        I a – Zwierzęta domowe - koty
        I b - Jesień - pora wesoła i kolorowa
        I c – Klasa 1c w szkole
        II a – Dary jesieni
        II b –
        Jesienne drzewa liściaste
        II c – Mądre książki, warte przeczytania
        III a – Dary jesieni
        III b  - W królestwie grzybów
        III c – Uczymy się być patriotami
        IV a – „Abecadło”
        IV b –„Bon czy ton”
        V b – Dinozaury
        V c – Przeczytaj „Mikołajka”
        VI a –
        Najlepsi z najlepszych
        VI b – „Ten obcy”
        VI c – „Opowieści z Narnii”
        VII a – Plakat „Mały Książę”
        VII b –
        Kamishibai - teatr w pudełku. Dzieje niezwykłej wyprawy na podstawie lektury
                    pt. „Stary człowiek i morze”
        VII c – Lapbook „Stary człowiek i morze”
        VIII b – Wędrówka Małego Księcia
        VIII c –„Pan Tadeusz” Adam Mickiewicz
        Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, inwencją twórczą, kreatywnością, pomysłowością, wiedzą. Wielu rozwijało talenty recytatorskie, plastyczne, literackie, a także umiejętność współpracy w grupie, odpowiedzialność.
        Wszystkie prace można było oglądać na wystawie zorganizowanej w holu obok biblioteki szkolnej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Urszula Misiuda
        Anna Kiełb