• Projekt zakończony z sukcesem!

• 17.06.2023 22:08
      • "Mali naukowcy. Ile chemii i fizyki jest wokół nas?"- pod taką nazwą w terminie od 29.04.2023 r. do 15.06.2023 r. grupa świetlicowa, w skład której wchodzą uczniowie klasy I c wielokrotnie zamieniali salę świetlicową w małe laboratorium.
      • Dzieci odkrywały właściwości różnych surowców i materiałów. Eksperymentowały i samodzielnie wyciągały wnioski z obserwacji tego, co nas otacza. Wykorzystując łatwo dostępne materiały, badały właściwości metalu, drewna, plastiku, szkła i mydła. Uczyły się rozpoznawać stany skupienia. Lekcje projektowe, choć opierały się przede wszystkim na eksperymentach, były także doskonałą okazją do pracy kreatywnej i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci wcielały się w detektywów, dokonywały segregacji wielu przedmiotów codziennego użytku pod względem materiałów, z jakich zostały wykonane oraz smakowały czekoladę, która w ich ustach zmieniała stan skupienia.

Joanna Obara

wychowawca świetlicy