• Zasady przyjęć do klasy I na rok szkolny 2024/2025

• Informacje ogólne

Do pierwszej klasy przyjmowane są:

·       Dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,

·       Dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało
          z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę
          w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Zasady przyjęć

·      Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, które ubiegają się o przyjęcie do pierwszej klasy wyłącznie w tej szkole - przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

·   Zgłoszenie zawiera oświadczenie o miejscu zamieszkania, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

·   Dzieci spoza obwodu biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie złożonego wniosku.

·       Włączenie się w postępowanie rekrutacyjne musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia etapu składania wniosków/zgłoszeń  to jest 13 marca 2024 r.  a datą zakończenia tego etapu tj. 29 marca 2024 r.

·       Rodzice/prawni opiekunowie drukują, wypełniają wniosek lub zgłoszenie (+ akt urodzenia)
          i po podpisaniu przez oboje rodziców/prawnych opiekunów składają  w szkole.

·       Wnioski rozpatruje Szkolna Komisja Rekrutacyjna i publikuje listy kandydatów
          zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.

· Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia  potwierdzają wolę zapisu dziecka  - pisemnie.

·   Szkolna Komisja Rekrutacyjna może przyjąć  kandydata do szkoły, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu.

·    Szkolna Komisja Rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych
          i nieprzyjętych do szkoły.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Podstawy prawne

·       Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.),

·       Uchwała nr XIII/87/2019 Rady Miasta Łańcuta z dnia 15 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Łańcut,

·       Uchwała nr XXXIX/260/2018 Rady Miasta Łańcuta z dnia 15 lutego 2018 r.  w sprawie określenia kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łańcut oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

-     Uchwała nr XXXV/224/2021 Rady Miasta Łańcuta z dnia 28 stycznia 2021 r.
          w sprawie zmiany uchwały