Polskie Radio Rzeszów z wizytą w bibliotece szkolnej

W dniu 17 października 2018 r. w bibliotece szkolnej gościliśmy panią redaktor Małgorzatę Iwanicką z Radia Rzeszów oraz panią Beatę Krawiec specjalistę ds. promocji i reklamy z Księgarni Nowa w Rzeszowie. Tematem spotkania było nagranie audycji cyklicznej dla dzieci „Zamkolandia” promującej czytelnictwo. Uczennice naszej szkoły Ola z kl. VIII i Marysia z kl. VI zachęcały do przeczytania książek: „Uniwersytet wszystko moje” Fabrizio Silei i „Hej Jędrek! Przepraszam czy tu borują?” Rafała Skarzyckiego. Książki podarowane przez księgarnię Nova będą wkrótce dostępne w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, który będzie emitowany w Radiu Rzeszów w niedzielę tj. 21 października 2018 r. o godz. 11.05.

Pomóżmy małemu Julkowi

Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji pomocy dla chorego Julka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
    W związku z tym na terenie naszej szkoły prowadzona jest sprzedaż zniczy, z której dochód przeznaczony będzie na zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji chłopca.

• Święto Biblioteki Szkolnej 2018 - konkurs recytatorski
    16.10.2018

STROFY O OJCZYŹNIE W PIĘKNYM UCZNIOWSKIM WYKONANIU

Już od kilku miesięcy nasza szkoła podejmuje różne patriotyczne inicjatywy związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, realizując tym samym zadania projektu Szkoła Młodych Patriotów.

• Zapraszamy na Patriotyczne Śpiewanie

9 listopada wspólnym śpiewem uczcimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

• KONSULTACJE

Informujemy, że najbliższe spotkanie z Rodzicami zaplanowane jest na poniedzialek, 22 października 2018r. na godzinę 17:00.

• Dzień Uśmiechu
    08.10.2018 8 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face.
  • EuroWeek klas 7 i 8

Już trzeci raz nasi uczniowie brali udział w projekcie "Szkoła Liderów" fundacji EuroWeek. Wyjazd w okolice Bystrzycy Kłodzkiej obfitował w zajęcia filmowe, występy sceniczne i prezentacje, podczas których uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe. Inspiratorami i  trenerami byli wolontariusze z Kolumbii, Meksyku, Urugwaju i Tajlandii.

Dziękujemy

W imieniu dyrekcji szkoły, wychowawczyni i uczniów klasy I c oraz ich rodziców składamy podziękowania na ręce Pana Łukasza Bombały oraz firmy F.H.U „DI” Lesław Cwynar SPRZEDAŻ PELLETU z Krzemienicy za udzielone wsparcie, dzięki któremu poprawie uległa estetyka oraz komfort nauki i pracy w sali pierwszaków.

• Zakaz wjazdu na szkolny parking

Przypominamy Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży poruszających się po terenie szkoły od strony ulicy Sikorskiego w drodze na plac zabaw i boiska szkolne oraz do i ze szkoły, obowiązuje Państwa bezwzględny zakaz wjazdu na wewnętrzny parking szkoły. Manewrujące samochody stwarzają ogromne zagrożenie dla uczniów, a zaparkowane bezładnie pojazdy utrudniają dojazd dostawców do kuchni. Zachęcamy Państwa do korzystania z okolicznych parkingów poza obrębem szkoły.

• Dodatkowe dni wolne w naszej szkole

Na podstawie § 5 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r.w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w wymiarze 8 dni, w następujących terminach:

12 października 2018 r.,

2 listopada 2018 r.,

15 kwietnia 2019 r.,

16 kwietnia 2019 r.,

17 kwietnia 2019 r.,

29 kwietnia 2019 r.,

30 kwietnia 2019 r.

2 maja 2019 r.

W ww. dniach szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.