• WARSZTATY PLASTYCZNE NA ZAMKU

• 19.12.2017 18:30
      • Dnia 13.12.2017r, 25 dzieci klas I  ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Anny Musiał i p. Lucyny Dec uczestniczyły w  warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Zamku w Łańcucie.
      • Dzieci dowiedziały się jakie zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia  panowały na zamku 300 lat temu, jak wyglądały świąteczne kartki, co znajdowało się na wigilijnej wieczerzy i  świątecznym śniadaniu. Następnie podczas warsztatów plastycznych dzieci ozdabiały torebki na prezenty różnymi dodatkami, pisały życzenia. Podczas spotkania nie zabrakło życzeń,  wspólnego zaśpiewania  kolędy  i piosenki o Mikołaju.  Dziękujemy p. Bożenie Lauzer z działu edukacji muzealnej, za ciekawą opowieść o świętach w dawnych czasach i umożliwienie nam wykonania pięknych torebek na prezenty pod choinkę.

Anna Musiał