• POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ NASZA SIOSTRA PRZYRODA”

• 07.06.2018 22:48
      • 18 maja 2018 r. w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 2  w Łańcucie odbyło się spotkanie podsumowujące kolejną już edycję Konkursu organizowanego dla wychowanków świetlic szkolnych przez wyżej wymienioną placówkę. W tym roku Konkurs przebiegał pod hasłem: Nasza Siostra Przyroda. Gdzie kryje się słowo Ojczyzna?
      • Tematyka konkursu obejmowała  twórczość Księdza Jana Twardowskiego – patrona  szkoły. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości prace plastyczne miały również akcentować motyw patriotyczny poezji księdza Jana i pokazywać gdzie kryje się Ojczyzna. Do udziału w konkursie przystąpiły świetlice wszystkich łańcuckich szkół podstawowych oraz okolicznych miejscowości. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie . Prace były pomysłowo i starannie wykonane. Zgodność z tematyką konkursu zachowana. Po długich naradach wyłoniono następujących laureatów:

Miejsce I

Julia Teichman- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łańcucie

Dominika Pochopień- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łańcucie

Miejsce II

Amelia Witek- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łańcucie

Katarzyna Ryznar- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łańcucie

Miejsce III

Weronika Piątek- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łańcucie

Wyróżnienia:

Gabriela Babka -Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łańcucie

Maja Pacyna- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łańcucie

Maja Madej- Szkoła Podstawowa w Albigowej

Julia Łuczyk- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łańcucie

Laureaci miejsc i wyróżnień otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zaproszeni goście obejrzeli także krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy I b
         i I c uczęszczających do świetlicy oraz skosztowali słodkich smakołyków przygotowanych w ramach poczęstunku.

Nad całościową organizacją konkursu czuwały panie: Edyta Wierzbińska i Sylwia Wiech.

Edyta Wierzbińska