• „Święto Niepodległości w Gromadzie Zuchowej”

• 19.11.2017 19:03
      • Z okazji obchodów Święta Niepodległości zuchy z 1 GZ „Poszukiwacze Przygód” ze SP nr 2 w Łańcucie pod opieką swojej druhny Anny Musiał wzięły udział w dwóch konkursach:

1. Hufcowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”
        2. Hufcowym Konkursie Plastycznym „Zuch jest dzielny” podczas Harcerskiego Biwaku Niepodległościowego.
      • W dniu 10 listopada o godz. 16 odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości w ramach obchodów stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs przeznaczony był dla zuchów i harcerzy Hufca Łańcut. Tematyka konkursu nawiązywała do ogólnopolskiego konkursu o Ojczyźnie, którego mottem był fragment „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta, który zachęca do sięgnięcia po literaturę poświęconą miejscom związanym z domem rodzinnym – naszą małą Ojczyzną.

W konkursie wzięli udział:

Maja Mroczka z klasy IIb - „ Ojczyzna” - Julian Tuwim

Karol Piłat z klasy IIb „Moja mała Ojczyzna” – Joanna Białobrzeska

Nicole Bakalarczyk z klasy III c – „Ojczyzna” – Aleksandra Kurasik

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i duże brawa.

Natomiast podczas Harcerskiego biwaku Niepodległościowego wśród dużej ilości prac znalazły się prace zuchów z naszej szkoły. Były to prace: Jakuba Hubali i Nicole Bakalarczyk, Oskara Bednarza z klasy III oraz Jakuba Dziepaka i Mikołaja Kozioła z klasy II.

Dzieci z gromady zuchowej chętnie wzięły udział w konkursach, bo każde z nich pragnie być dobrym Polakiem.