• Święto biblioteki szkolnej 2018 - promocja czytelnictwa w klasach pierwszych

• 30.10.2018 10:30
      • W dniu 29.10.2018 r. we wszystkich klasach pierwszych odbyły się ciekawe zajęcia promujące czytelnictwo oraz ekologiczny styl życia. Prowadziła je pani Beata Krawiec, specjalista ds. promocji i reklamy z księgarni NOVA w Rzeszowie.

•             Prezentując książki Wiesława Drabika pt. ”Bajka o smoku Novusiu”, „Odjazdowy zwierzyniec”, „Wielki skarbiec bajek” pokazała dzieciom, że czytanie może być zabawą, radością, wyzwalać pomysłowość i kreatywność. Zachęcała, aby w domu czytały całe rodziny. Wystarczy wziąć sukienkę mamy, czapkę taty, kapelusz babci i przebierać się w różne postaci. Mama może być wilkiem, tata Czerwonym Kapturkiem, a dziadek smokiem i mamy czytanie z podziałem na role połączone z inscenizacją. Podczas takiego czytania można poruszać wiele ciekawych tematów, dyskutować, poszerzać wiedzę. Pani Beata zachęcała np. do walki ze śmieceniem w lesie,, oszczędzania wody i prądu, wrzucania baterii do specjalnych pojemników oraz codziennej higieny osobistej. Podkreślała też korzyści, jakie daje czytanie: rozwija wyobraźnię, pomaga w nauce, ułatwia naukę języków obcych, poszerza wiedzę, co w przyszłości może pomóc w znalezieniu dobrej pracy czy spełnieniu marzeń.
                    Dziękujemy pani Beacie za inspirujące, pełne humoru, radości i mądrych rad spotkania.

Galeria zdjęć: