• BIBLIOTEKA SZKOLNA DLA RODZICÓW

KRYTERIA WYBORU KSIĄŻEK DO CZYTANIA DZIECIOM

opracowane przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

Rodzice, wybierając książki do czytania swoim dzieciom powinni kierować się przede wszystkim wiekiem, płcią, zainteresowaniami, stopniem dojrzałości emocjonalnej i intelektualnej. Ważnym aspektem jest to, aby książki uczyły dzieci czegoś dobrego, pobudzały do refleksji lub śmiechu, doskonaliły język, rozwijały wyobraźnię i ukazywały dobre wzorce zachowań.

16.04.2018 10:36 | więcej »
  • Wystawa prac i korespondencji absolwentki naszej szkoły Pani Patrycji Kasperkiewicz
    W dniach 5 i 6 kwietnia 2018r. w bibliotece szkolnej zaprezentowana została wystawa ,,Flago-ludków'', innych prac artystycznych oraz korespondencji i pamiątek Pani Patrycji Kasperkiewicz, absolwentki naszej szkoły.
    06.06.2018 12:04 | więcej »
  • Szkolny Konkurs Recytatorski klas I i II
    W dniu 22 marca 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I i II pt. "WIOSENNE PRZEBUDZENIE". Z każdej klasy występowało po trzech uczniów prezentując wiersze o wiośnie. Znalazły się wśród nich ciekawe utwory znanych i mniej znanych autorów.
    06.06.2018 13:29 | więcej »
  • Szkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Patrona
    ,,...Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością
    to co mam i to czego nie mam
    nawet to czego nie mam komu dać
    zawsze jest komuś potrzebne...''
    18.12.2017 13:06 | więcej »
  • Pasowanie na czytelnika uczniów klas I
    W dniach 20 i 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy 1 a, b i c wraz z paniami wychowawczyniami przybyli do biblioteki szkolnej. Wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika.
    23.11.2017 10:21 | więcej »
  • Konkursy biblioteczne
    Z okazji Święta Biblioteki Szkolnej zostały zorganizowane konkursy biblioteczne. Uczniowie klas III i IV wykonywali prace plastyczne pt. ,,Mój ulubiony bohater z książki''. Uczniowie z klas V i VI  brali udział w konkursie literackim pt. ,,Książki nigdy nie śpią'' - co dzieje się w bibliotece szkolnej, gdy nikogo nie ma w szkole?''.
    14.11.2017 14:19 | więcej »
  • ,,Spotkanie z Reksiem" - zajęcia promujące czytelnictwo
    W ramach współpracy z księgarnią NOVA w Łańcucie odbyły się 17 i 18 października zajęcia promujące czytelnictwo dla klas 1 i 2. Pani Beata Krawiec tym razem zaprosiła do naszej szkoły Reksia, ulubioną przez dzieci postać z bajek i kreskówek. Właśnie mija 50 lat od powstania pierwowzoru postaci Reksia, którego autorem jest L. Marszałek.
    14.11.2017 12:27 | więcej »
  • Święto Biblioteki Szkolnej 2017 r.
    W październiku obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej. W tym roku przebiegało pod hasłem ,,Książka nas łączy''. Klasy 7 uczestniczyły w porankach literackich pt. ,,Spotkanie z twórczością ks. J. Twardowskiego'', które odbywały się w czytelni. Na przygotowanej ekspozycji znalazły się rekwizyty przypominające postać ks. J. Twardowskiego wśród nas.
    14.11.2017 10:55 | więcej »